TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity do Ustki tylko na dwie lokomotywy?
InfoRail.pl - Opublikowano: 14.06.2019 08:24:09 1 komentarz
PKP Intercity do Ustki tylko na dwie lokomotywy?

Trwa remont linii kolejowej do Ustki. Teoretycznie pociągi będą mogły do tej nadmorskiej miejscowości dojechać 20 czerwca. Może jednak pojawić się problem.

Trwa remont linii kolejowej do Ustki. Teoretycznie pociągi będą mogły do tej nadmorskiej miejscowości dojechać 20 czerwca. Może jednak pojawić się problem.

Z informacji, jaki do nas dotarły wynika, że do tego czasu zelektryfikowany będzie tylko jeden tor. A to oznacza, że PKP Intercity nie będzie mogło wykonać oblotu składu elektrowozem. Proszę o to zapytać PKP PLK. W tej chwili zakładamy, że połączenie do Ustki będzie realizowane zgodnie z założeniem w rozkładzie jazdy – napisała w odpowiedzi na nasze pytanie rzeczniczka prasowa PKP Intercity Agnieszka Serbeńska.

Zapytaliśmy. Ale odpowiedź, jaką dostaliśmy nie rozwiewa wątpliwości. Trasa między Słupskiem a Ustką ma być gotowa do bezpiecznego ruchu pociągów od 20 czerwca. Wówczas uruchomione zostaną wakacyjne składy nad morze do Ustki. Zgodnie z ustaleniami dokonanymi z przewoźnikami pociągi będą prowadzone z wykorzystaniem trakcji elektrycznej. Wspólnym celem jest zapewnienie pasażerom dojazdu do wybranego miejsca podróży – poinformował Martyn Janduła z Zespołu Prasowego PKP PLK. Niestety nie ma w tej odpowiedzi odniesienia do kluczowej kwestii, a więc samej stacji końcowej w Ustce. Jeżeli bowiem potwierdzą się doniesienia o elektryfikacji tylko jednego toru to wówczas PKP Intercity będą musiały uruchomić pociągu z dwoma elektrowozami. Jak wspominamy na wstępie w Ustce nie będzie bowiem możliwości oblotu składu. Alternatywą może być też lokomotywa spalinowa, wypowiedź przedstawiciela PKP PLK zdaje się jednak wykluczać taką możliwość. 

Problemu takiego nie mają inni przewoźnicy, którzy do Ustki dojeżdżać będą albo ezt-ami albo push&pullem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ustka
PKP PLK
PKP Intercity
  • Wojciech Liberda – 14.06.2019

    Zawsze można tak wysłać Darta bądź Stadlera...

  • DarekP – 15.06.2019

    I jak zwykle nasz narodowy przewoźnik kolejny raz został z ręką w nocniku.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.