TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity chce podwoić liczbę przewożonych pasażerów
InfoRail.pl - Opublikowano: 25.09.2019 13:48:56 1 komentarz
PKP Intercity chce podwoić liczbę przewożonych pasażerów

PKP Intercity biją rekordy przewożonych pasażerów. Ale to ciągle mało. Przewoźnik ma ambitny plan. Pomóc ma nowy tabor, o którym sporo mówi się na targach w Gdańsku.

PKP Intercity biją rekordy przewożonych pasażerów. Ale to ciągle mało. Przewoźnik ma ambitny plan. Pomóc ma nowy tabor, o którym sporo mówi się na targach w Gdańsku.

Najlepsze firmy produkują dla nas pojazdy. Wczoraj podpisaliśmy umowę na dodatkowe lokomotywy Griffin. Otrzymamy je w rekordowo szybkim tempie – powiedział Marek Chraniuk, Prezes PKP Intercity.

Wagony, lokomotywy i ezt-y – to są nowe produkty dla PKP Intercity. Chcemy rozwijać się w każdym obszarze, ale pasażer zwraca uwagę przede wszystkim na komfort - stwierdził.

Kupowany przez nas tabor pozwoli na zwiększenie liczby pociągów. Z każdym rokiem mamy więcej miejsc zatrzymań, a to zwiększa też liczbę naszych pasażerów. Chcemy podwoić liczbę przewożonych pasażerów i znacznie zwiększyć pracę przewozową. Rynek wymusza wprowadzenie nowych połączeń. Dziś nas pasażer jeździ pociągiem średnio 8 razy rocznie, chcemy, aby to zwiększyło się do 14 – podał Marek Chraniuk.

Dobrym przykładem jest linia do Krakowa, gdzie będziemy mieli 25 połączeń dziennie. Wiać, że jest zapotrzebowanie na kolej – powiedział szef PKP Intercity.

Jak przyciągnąć pasażerów?

Nasza strategia jest z myślą o podróżnych – powiedział Marek Chraniuk. I dodał, że obejmuje ona nie tylko tabor, ale także dbanie o pasażerów. Celem jest ich zadowolenie z podróży. To duża zasługa pracowników PKP Intercity. Każdy pasażer jest zadbany i zagospodarowany, także ten niepełnosprawny. W Pendolino jest najlepsza kawa. Pasażerowie wybierają te pociągi także ze względu na obsługę.

Praca ludzi to nie tylko czas, w którym pociąg jedzie. Trzeba godzin, aby przygotować go do trasy – mówił szef PKP Intercity.

Rewelacją jest możliwość wyboru kolorystyki w wagonach. Kiedyś tego nie było. Wizje są nieprzewidywalne – podkreślił Chraniuk. Najważniejszy jest człowiek – podsumował.

Liczy się powtarzalność. W przyszłości pociągi mają być zestawiane podobnie, tak, aby pasażer wiedział, gdzie kupić kawę, a gdzie można podróżować z wózkiem. 

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
pasażer
  • Kaszebe – 25.09.2019

    Środa 25.09 86104 Pobrzeże Kołobrzeg-Wrocław sześć wagonów a pasażerów co najmniej na osiem. Pasażerów tyle że trudno przejść do toalety,, zresztą połową pozamykane,klima wyłączona,brawo!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !