TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity chcą być jedynym właścicielem WARS-u
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 24.12.2017 13:23:58 1 komentarz
PKP Intercity chcą być jedynym właścicielem WARS-u

PKP Intercity planuje odkupić należący do skarbu państwa pakiet spółki Wars, która zajmuje się między innymi obsługą wagonów restauracyjnych - poinformował PAP wiceprezes PKP Intercity i przewodniczący rady nadzorczej spółki Wars Artur Resmer.

PKP Intercity planuje odkupić należący do skarbu państwa pakiet spółki Wars, która zajmuje się między innymi obsługą wagonów restauracyjnych - poinformował PAP wiceprezes PKP Intercity i przewodniczący rady nadzorczej spółki Wars Artur Resmer.

"Wars jest spółką, której zlecamy wszelkie działania nie należące do naszej (PKP Intercity - PAP) podstawowej działalności, czyli takie nie związane z obsługą przewozów pasażerskich jak obsługa gastronomiczna, czy obsługa sprzątania" - powiedział Resmer.

"Jeżeli chodzi o akcjonariat Warsu, to chcielibyśmy w przyszłym roku przejąć pakiet od ministerstwa. Zlecamy coraz więcej usług temu podmiotowi i jesteśmy zadowoleni" - dodał.

Obecnie skarb państwa posiada 49,98 proc. akcji spółki Wars, a pozostałe 50,02 proc. jest własnością PKP Intercity.

Wiceprezes stwierdził, że zanim dojdzie do transakcji, to Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa musi ustalić jej warunki.

Resmer powiedział, że wcześniejsze plany sprzedaży Warsa są nieaktualne.

Ostatnią próbę sprzedaży Warsa podjęto pod koniec 2015 roku, ale z powodu braku zainteresowanych odwołano wtedy aukcję. Była to już piąta bezskuteczna próba sprzedaży spółki.

Resort skarbu po raz ostatni chciał pozbyć się swoich akcji gastronomicznej spółki na wiosnę 2012 roku.

Wcześniej ministerstwo zapraszało inwestorów do negocjacji w sprawie kupna walorów Warsu jesienią 2009 roku i dwukrotnie wiosną 2011 roku. Akcji spółki jednak nie sprzedano. W 2009 r. jedyną wiążącą ofertę złożyło PKP Intercity.

Wars to firma, która na rynku przewozów pasażerskich działa od 1948 roku. Obsługuje podróżnych w wagonach restauracyjnych, barowych i hotelowych. Obecnie Wars obsługuje 17 składów Intercity Premium, 14 wagonów restauracyjnych i 32 wagony barowe. Wars obsługuje ponadto cztery restauracje w Warszawie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
WARS
PKP Intercity
  • 《⊙》《⊙》 – 25.12.2017

    Plim-plum. Uwaga, uwaga! Pociąg osobowy z Warszawy Zachodniejdo Gdyni Głównej Osobowej zwiększył opóźnienie do okołoczterech tysięcy sześciuset osiemdziesięciu ośmiu minuti niniejszym uznany został za zaginiony. Zaginienie może się zwiększyć lub zmniejszyć. Ktokolwiek wie o losie zaginionego,proszony jest o zgłoszenie się do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowychlub najbliższej budki dróżnika."Jedzie pociąg z daleka, nikt na stacjach nie czekaMaszynista ponury sypie węgiel do dziury (do dziury)Jadą cztery wagony i piąty doczepiony"Wars" zaś w szóstym wagonie bigosem w nos nam wionie (nam wionie)Za ścianą "Wars" wita nas, "Wars" wita was, "Wars" wita"Wars" wita nas, "Wars" wita was, "Wars" wita"Wars" wita nas, "Wars" wita was, "Wars" wita nas"Wars" wita, "Wars" wita nasJedzie pociąg z daleka, nikt na stacjach nie czekaA konduktor pijany obija się o ściany (o ściany)Jedzie wagon pocztowy, poczciarz chłop jest morowyStoi, bo ma czyraki, jadą listy i paki (i paki)Za ścianą "Wars" wita nas, "Wars" wita was, "Wars" wita"Wars" wita nas, "Wars" wita was, "Wars" wita"Wars" wita nas, "Wars" wita was, "Wars" wita nas"Wars" wita, "Wars" wita nasJedzie pociąg z daleka, śpią dróżnicy w swych budkachLeci wagon po torze i butelki po wódkach (po wódkach)Pędzi pociąg z daleka, ma czerwone buforyWszystko równo wymiecie, co mu wlezie na tory (na tory)Za ścianą "Wars" wita nas, "Wars" wita was, "Wars" wita"Wars" wita nas, "Wars" wita was, "Wars" wita"Wars" wita nas, "Wars" wita was, "Wars" wita nas"Wars" wita, "Wars" wita nasZa ścianą "Wars" wita nas, "Wars" wita was, "Wars" wita"Wars" wita nas, "Wars" wita was, "Wars" wita"Wars" wita nas, "Wars" wita was, "Wars" wita nas"Wars" wita, "Wars" wita nas"Plim-plum. Podróżny, pamiętaj: Piłeś - nie jedź!Nie piłeś - wypij! "Wars" wita!"

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.