TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity budują trzy myjnie
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 03.12.2018 17:35:36
PKP Intercity budują trzy myjnie

PKP Intercity ogłosiła w październiku i listopadzie bieżącego roku przetarg na wykonanie zamówienia w systemie zaprojektuj i buduj trzech myjnie automatycznych wraz z urządzeniami i infrastrukturą towarzyszącą.

PKP Intercity ogłosiła w październiku i listopadzie bieżącego roku przetarg na wykonanie zamówienia w systemie zaprojektuj i buduj trzech myjnie automatycznych wraz z urządzeniami i infrastrukturą towarzyszącą - poinformowała w poniedziałek PAP Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy spółki.

"Obiekty mają powstać w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Dodatkowo ogłoszone zostało postępowanie na wyposażenie w portalowe urządzenia myjące wiaty mycia okresowego w Warszawie" - poinformowała Serbeńska.

Kolejowa spóła poinformowała, że myjnia we Wrocławiu i w Warszawie "zostanie wyposażona w system zbierania deszczówki celem wykorzystania jej w procesie technologicznym".

Ponadto wszystkie myjnie będą wyposażone w oczyszczalnie ścieków celem ponownego wykorzystania wody technologicznej w procesie mycia. Jak poinformowano, "ostateczny koszt budowy myjni będzie znany po dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej do PKP Intercity".

Jak mówił w listopadzie prezes PKP Intercity Marek Chraniuk, w planach Spółki jest wybudowanie myjni automatycznych dla wagonów w Warszawie (przebudowa dwóch istniejących myjni), Przemyślu, Krakowie, Wrocławiu oraz Gdyni". "Pragnę dodać, iż zadania dotyczące przebudowy/budowy sześciu obiektów myjni, jak również przyszła inwestycja w Szczecinie otrzymały dofinansowanie ze środków UE" - informował Marek Chraniuk.

"W najbliższym czasie planujemy ogłoszenie przetargu na przebudowę i rozbudowę m.in. bocznicy Szczecin - Zaleskie Łęgi. Ma powstać tam nowoczesne zaplecze techniczne, którego elementem będzie również całoroczna myjnia dla wagonów i składów EZT" - informował Chraniuk.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
myjnia