TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Intercity: 94% wagonów z klimatyzacją
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.09.2019 12:32:38
PKP Intercity: 94% wagonów z klimatyzacją

O inwestycjach w tabor mówił w Krynicy Artur Resmer, członek zarządu PKP Intercity.

O inwestycjach w tabor mówił w Krynicy Artur Resmer, członek zarządu PKP Intercity.

"Nasz program inwestycyjny, czyli Kolej Wielkich Prędkości zakłada inwestycje do 2023 r. w kwocie 7 mld zł. To inwestycje głównie w tabor, miejsca postojowe i bocznice kolejowe" – wyliczył Resmer.

Jak już pisaliśmy wczoraj podał, że program zakłada też modernizację 800 i zakup 185 nowych wagonów, które będą dostosowane do wymagań i oczekiwań pasażerów. Resmer zaznaczył, że po modernizacji aż 85 proc. całego taboru PKP Intercity będzie nowa lub unowocześniona, 94 proc. wagonów będzie posiadać klimatyzację, a 77 proc. będzie wyposażona w bezprzewodowy internet.

Dodał, ze program inwestycyjny obejmie też zakup 118 nowych lokomotyw i modernizację 200 lokomotyw spalinowych i elektrycznych. Jeszcze w tym roku Newag ma przekazać przewoźnikowi dwa Griffiny. Łącznie PKP Intercity będą miały 30 takich lokomotyw, po skorzystaniu z opcji dokupienia 10 kolejnych elektrowozów. Przypomnijmy, że zamówienie podstawowe obejmuje 20 jednostek.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
wagon
klimatyzacja
 • Chcemy przywrócenia Małego Ruchu Granicznego z Kaliningradem – 05.09.2019

  No za 4 lata to może faktycznie...

 • Jurek Zbrzeźny – 05.09.2019

  A jak już jest klima to pożal się... Ostatnio jechaliśmy ekspresem Ciechanów Zakopane. Wagony takie zwykłe stare tyle, że bez przedziałowe. I zgadnijcie gdzie wylot klimatyzacji? Ano przy dolnej krawędzi szyby. No kompletne nieporozumienie. Przeważnie na krawędzi tej szyby człowiek opera sobie rękę. A klima walki prosto w twarz lub w rękę. Oczywiście po kilku godzinach po przyjeździe do Zakopanego wieczorem do apteki bo coś moja druga połówkę rozkłada. Wiadomo 6 godzin nawiewu prosto w twarz z odległości 30 cm

 • Karl Stetz – 05.09.2019

  Okna to nie klimatyzacja...

 • Mateusz Włodarczyk – 05.09.2019

  Kupta wagony Talko 😁

 • Maciej Smoliński – 05.09.2019

  A ile % działa? ;)

 • Przemysław Kędzierski – 05.09.2019

  Ta klima tak działa w upały, że i tak chłodniej jest tylko po otwarciu okna (jeśli nie zostało zablokowane kwadratem)

 • Grzegorz Wzgarda – 05.09.2019

  A 6% na najdłuższe trasy nie hahaha

 • Bartosz Kozłowski – 05.09.2019

  W 2079 kurwa

 • Wojciech Otta – 05.09.2019

  To super, tylko niech działa.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.