TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP IC szukają sokolnika. Ma płoszyć gołębie
InfoRail.pl - Opublikowano: 23.03.2018 10:44:26
PKP IC szukają sokolnika. Ma płoszyć gołębie

PKP Intercity szukają sokolnika. Jego praca ma polegać na płoszeniu gołębi w Hali Całopociągowej na bocznicy kolejowej Warszawa Grochów.

PKP Intercity szukają sokolnika. Jego praca ma polegać na płoszeniu gołębi w Hali Całopociągowej na bocznicy kolejowej Warszawa Grochów.

Przewoźnik stwierdza, że Prowadzenie ww. usługi niezbędne jest dla przepłoszenia gołębi przebywających w rejonie oraz wewnątrz Hali Całopociągowej. Przebywające gołębie stały się dokuczliwym problemem, który należy niezwłocznie usunąć, gdyż pracownicy Zakładu Centralnego narażeni są na rozsiewane bądź też roznoszone przez ptaki bakterie i choroby. Powyższe potwierdza przeprowadzona kontrola Inspektora BHP. W ubiegłym roku wykonywana była jednorazowa usługa płoszenia gołębi, jednakże ze względu na wysoką temperaturę powietrza na zewnątrz w pewnym stopniu ograniczyło liczbę ptaków w Hali. Zgodnie z opracowaniem wyników pracy przez wykonawcę gołębie wykazywały właściwą reakcję na drapieżniki. Systematyczne ich płoszenie mogłoby poskutkować opuszczeniem Hali. Z wyżej wymienionego opracowania wynika, iż gołębie są ptakami mocno przywiązującymi się do miejsc w których przebywają i z tego względu są trudne do wypłoszenia. Jednakże przy regularnym płoszeniu można skutecznie ograniczyć ich ilość, a docelowo zupełnie się ich pozbyć. Praca sokolnika polegać będzie na odstraszaniu gołębi w okresie 75 dni, nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu. Płoszenie winno trwać minimum 2 godziny i powinno być zaplanowane o różnych porach dnia. Wykonawca usługi zobowiązany jest w ramach podpisanego zamówienia do złożenia wizyty zapobiegawczej (wraz z ptakami łowieckimi) po upływie jednego miesiąca od zakończenia wykonywania przedmiotu zamówienia. Wykonawca usługi zobligowany jest do przedstawienia zamawiającemu harmonogramu prac do 7 dni od dnia podpisania Zamówienia.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się oferenci, którzy spełniają następujące warunki:

1. Posiadają Uprawnienia Sokolnicze,

2. Posiadają zezwolenie Ministra Środowiska na łowienie zwierzyny przy użyciu ptaka łowczego.

Oferty można składać do 24 marca 2018 roku. Decyduje cena.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
hala
Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.