TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP Cargo planuje otworzyć przedstawicielstwo w Chinach
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 27.08.2019 09:29:34
PKP Cargo planuje otworzyć przedstawicielstwo w Chinach

PKP Cargo planuje w ciągu kilku miesięcy otworzyć swoje przedstawicielstwo w Chinach - poinformował PAP prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz.

PKP Cargo planuje w ciągu kilku miesięcy otworzyć swoje przedstawicielstwo w Chinach - poinformował PAP prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz.

Przygotowania do otwarcia przedstawicielstwa w Chinach są zaawansowane. Myślę, że uda nam się to zrobić jeszcze w tym roku lub na przełomie tego i przyszłego. Generalnie jest to perspektywa kilku miesięcy" - powiedział szef PKP Cargo.

Prezes wyjaśnił, że kolejowa spółka chce otworzyć swoje przedstawicielstwo w Chinach, ponieważ stale rosną przewozy towarów koleją między Państwem Środka a Europą, a PKP Cargo chciałoby mieć coraz większy udział w tych transportach.

PKP Cargo to największy w Polsce i jeden z większych w Unii Europejskiej operator kolejowych przewozów towarowych. W 2018 roku grupa zanotowała 5,24 mld zł przychodów i przewiozła 121,9 mln ton towarów. Klientom oferuje zintegrowane łańcuchy logistyczne, obejmujące różne rodzaje transportu. Tabor spółki liczy prawie 2,5 tys. lokomotyw i ponad 60 tys. wagonówSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP CARGO
Chiny
 • Paweł Bednarz – 27.08.2019

  Judesej pozwoli?

 • Paweł Pasternak – 27.08.2019

  Niech najlepiej w całości spadają do Chin.

 • Mariusz Zalewski – 27.08.2019

  Tacy też są potrzebni 🥴

 • Mikołaj Szewczuk – 27.08.2019

  Bardzo dobry pomysł. Widać, niektórzy nie wiedzą lub nie pamiętają, że PKP Cargo jest jednym z większych przewoźników towarowych w europie. Pragnę tylko przypomnieć o nowym jedwabnym szlaku, z którego mamy profity.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.