TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP CARGO na zakupach. 33 sześcioosiowych lokomotyw
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.05.2019 09:41:21 5 komentarzy
PKP CARGO na zakupach. 33 sześcioczłonowych lokomotyw (foto: Newag)

PKP CARGO kupuje nowe lokomotywy. Przewoźnik opublikował ogłoszenie dotyczące zakupu nowych sześcioosiowych lokomotyw elektrycznych.

PKP CARGO kupuje nowe lokomotywy. Przewoźnik opublikował ogłoszenie dotyczące zakupu nowych sześcioosiowych lokomotyw elektrycznych.

Łącznie park taborowy spółki mają zasilić 33 elektrowozy, z czego 7 trafi do Zakładu Dolnośląskiego (część 1 zamówienia), 26 zaś do Zakładu Południowego (część 2 zamówienia). 

W części 1 przewoźnik wymaga lokomotyw z modułem dojazdowym, do prowadzenia pociągów w Polsce.

W części 2 mają zostać dostarczone lokomotywy dwusystemowe, 3kv DC i 25 kV AC z dopuszczeniem do ruchu w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Dostawy maszyn mają być realizowane w okresie od października 2019 roku do czerwca 2022 roku. Faworytem wydaje się być nowosądecki Newag, który już dostarczał dla PKP CARGO Dragony 2, oznaczone jako ET25. W Nowym Sączu dla przewoźnika zbudowano 3 lokomotywy.

Oferty w przetargu można składać do 23 maja 2019 roku.

Lokomotywy, które chce pozyskać przewoźnik mają być fabrycznie nowe. A to oznacza, że czasu na dostawę pierwszych egzemplarzy wcale nie będzie dużo.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP CARGO
lokomotywa
przetarg
 • mechanik – 06.05.2019

  Jakich znowu sześcioczłonowych? Panujcie chociaż nad tytułem :(

 • sphinx – 06.05.2019

  25kV AC i zagraniczne dopuszczenia? Czyżby liczyli na to że Newag wyściubi nosa poza Polskę? Albo mają kogoś innego na oku...

 • sphinx – 07.05.2019

  Na pewno 33 a nie 31?

 • zeus04 – 08.05.2019

  Niezależnie czy 31, czy 33, bo i tak największe zamówienie w 10-letniej historii produkcji Dragonów i przewyższa liczbę dotychczas wyprodukowanych i zamówionych dla prywatnych przewoźników, którzy to mają ok. połowę rynku przewozów w Polsce. PKP-Cargo lokomotywy ma tzn. ma czym jeździć i więcej zamówień należałoby się spodziewać ze strony innych przewoźników, no chyba że oni nie chcą uruchamiać ciężkich składów.

 • sphinx – 09.05.2019

  Pytanie czy to będą Dragony. Newag za granicę zerka bardzo ostrożnie, a tu w 2,5 roku musieliby dla nowej konstrukcji zdobyć dopuszczenia w dwóch krajach. Jakiś Chińczyk też mógłby się "niechcący" włączyć.Przewoźnicy prywatni będą oszczędzać i katować stare trupy ile się da, a potem i tak część kupi i zregeneruje jakiś staroć zamiast wydawać pieniądze na nowe loki. Zamówienia z ich strony dalej będą mieć charakter bardziej incydentalny, tak jak do tej pory.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!