TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PKP CARGO: Mamy wystarczającą liczbę taboru
InfoRail.pl - Opublikowano: 24.03.2020 14:15:01
PKP CARGO: Mamy wystarczającą liczbę taboru

Ponad 90% przewozów jest realizowana własnym taborem PKP CARGO.

Ponad 90% przewozów jest realizowana własnym taborem PKP CARGO.

Nie widzimy potrzeby zwiększania swojego taboru ani przez zakup ani przez leasing. Będą analizowane alternatywne środki pozyskania taboru, na wypadek, gdyby wzrosło zainteresowanie przewozami – powiedział  Prezes PKP CARGO Czesław Warsewicz.

Jak pisaliśmy na łamach InfoRail.pl w najbliższym czasie ma zostać ogłoszony przetarg na dostawę 5 lokomotyw wielosystemowych. W 2019 roku spółka pozyskała 7 Dragonów. W 2021 roku przybędzie ich 12, podobnie jak w roku 2022. Łącznie flota przewoźnika wzbogaci się o 31 takich lokomotyw.

I przypomnijmy, że PKP CARGO systematycznie wyprzedaje niepotrzebne lokomotywy. Ostatnio wystawiła na sprzedaż 211 maszyn różnych typów, zarówno spalinowych, jak i elektrycznych.   


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP CARGO
lokomotywa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.