TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PiS zdobywa większość w łódzkim sejmiku, idą trudne czasy dla ŁKA?
InfoRail.pl - Opublikowano: 24.10.2018 17:44:41 1 komentarz
PiS zdobywa większość w łódzkim sejmiku, idą trudne czasy dla ŁKA?

Po 12 latach rządzenia koalicji PO-PSL w sejmiku województwa łódzkiego, władzę przejmie PiS.

Po 12 latach rządzenia koalicji PO-PSL w sejmiku województwa łódzkiego, władzę przejmie PiS, które w niedzielnych wyborach samorządowych zdobyło 17 mandatów. Koalicja Obywatelska będzie miała 12 radnych, a czterech Polskie Stronnictwo Ludowe w 33-osobowym samorządzie województwa.

To może oznaczać ciężkie czasy dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Partia, która będzie rządziła w regionie nastawienie do spółek samorządowych ma dokładnie odwrotne do tego, jakie reprezentował marszałek Witold Stępień. Jego lata prokolejowych działań mogą zostać szybko zaprzepaszczone. Dotychczasowy trend przejmowania kolejnych linii w regionie przez ŁKA, która oferowała pasażerom nowy tabor i usługę na wysokim poziomie może zostać zastopowany. Do łask zapewne zaczną wracać Przewozy Regionalne, które obecnie są zarządzane przez namaszczony przez PiS zarząd. Trudno zatem spodziewać się, że przewoźnik ten będzie miał pod górkę z nową władzą województwa łódzkiego. Jaka przyszłość czeka ŁKA? Tego nie wie dziś chyba nikt. Najczarniejszy scenariusz to likwidacja spółki albo wcielenie do holdingu PKP, którym zarządzać będzie poprzedni szef Przewozów Regionalnych a dzisiejszy Prezes PKP SA Krzysztof Mamiński. Wydaje się także, że dni obecnego szefa ŁKA Janusza Malinowskiego w spółce też są już policzone. Ta, jeśli przetrwa, zarządzana będzie na pewno przez zaufanego człowieka nowej władzy.

Jak informuje PAP dzięki zdobyciu większości mandatów partia Jarosława Kaczyńskiego będzie mogła samodzielnie rządzić. To ona wskaże nowego marszałka województwa i cały zarząd. PiS, jak samo już stwierdziło, samodzielnie bierze odpowiedzialność za całe województwo. W lokalnych mediach pojawiło się już kilka nazwisk. Jako nowy marszałek wymieniany jest m.in. obecny szef klubu radnych PiS w sejmiku Piotr Adamczyk, b. marszałek województwa łódzkiego z ramienia PO, a obecnie lider Porozumienia Jarosława Gowina w regionie Włodzimierz Fisiak, obecny radny miejski Łukasz Maggini, czy poseł PiS Grzegorz Wojciechowski, brat europosła Janusza Wojciechowskiego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ŁKA
Łódzkie