TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PiS dobiera się do Kolei Mazowieckich
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 12.09.2018 10:08:31
PiS dobiera się do Kolei Mazowieckich, chce sprawdzać przetarg na kontrolę biletów

W Kolejach Mazowieckich usługę sprawdzania biletów od 14 lat wykonuje jedna firma, a zasady, na jakich te podmioty współpracują, są niejasne - twierdzi PiS. Politycy tej partii wnoszą w związku z tym o kontrolę Najwyższej Izby Kontroli.

W Kolejach Mazowieckich usługę sprawdzania biletów od 14 lat wykonuje jedna firma, a zasady, na jakich te podmioty współpracują, są niejasne - twierdzi PiS. Politycy tej partii wnoszą w związku z tym o kontrolę Najwyższej Izby Kontroli.

"Okazuje się, że od 14 lat w spółce Koleje Mazowieckie - jeśli chodzi o kontrolę biletów - jedna i ta sama firma wykonuje te usługi. Chcielibyśmy wiedzieć, na jakich zasadach są tu wykonywane przetargi, bo zgodnie z przepisami o zamówieniach publicznych wszelkie umowy powinny być zawierane na czas określony" - powiedział na wtorkowym briefingu w Warszawie poseł PiS Paweł Lisiecki.

Według niego sopocka firma "Renoma", która wykonuje kontrole biletów, ma podpisaną z Kolejami Mazowieckimi "umowę na czas nieoznaczony", a zasady tej współpracy są - jak ocenił - "niejasne".

"Ta umowa jest wielokrotnie aneksowana. Wielokrotnie były podpisywane porozumienia dot. tej umowy. Z naszych wyliczeń wynika, że Koleje Mazowieckie wydały już ponad 60 mln zł bez przetargu na usługi wykonywane przez firmę Renoma" - mówił Lisiecki.

Jak powiedział wysyłał zapytania w tej sprawie także do urzędu marszałkowskiego, a z informacji, które otrzymał od marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika wynika, że "Renoma" świadczy usługi dla Kolei Mazowieckich od co najmniej 2005 r.

Lisiecki poinformował, że on i warszawscy radni PiS zwrócą się do NIK z wnioskiem o kontrolę współpracy Kolei Mazowieckich z "Renomą".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
bilet
kontrola
  • Wieczorek Dariusz – 12.09.2018

    O parę wyborów za późno :>

  • Michał Skrzecz – 12.09.2018

    Co byleJakiemu chca w czyms pomoc? Chca pomoc? To najlepiej aby pod ziemie sie zapadli

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.