TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pijany wjechał pod Pendolino
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 24.02.2020 08:45:29
Pijany wjechał pod Pendolino (screen YT)

Samochód osobowy nie zatrzymał się przed znakiem "stop" przed przejazdem kolejowym w gminie Będzino i wjechał prosto pod nadjeżdżający pociąg Pendolino relacji Kraków-Kołobrzeg.

Samochód osobowy nie zatrzymał się przed znakiem "stop" przed przejazdem kolejowym w gminie Będzino i wjechał prosto pod nadjeżdżający pociąg Pendolino relacji Kraków-Kołobrzeg. Kierowca i dwóch pasażerów było pijanych. Nie odnieśli żadnych obrażeń – powiedziała PAP kom. Monika Kosiec.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 22 w sobotę (22 lutego) w gminie Będzino (Zachodniopomorskie).

"Osobowy volkswagen nie zatrzymał się przed znakiem +stop+ przed przejazdem kolejowym i wjechał prosto pod nadjeżdżający pociąg Pendolino relacji Kraków-Kołobrzeg. W samochodzie było trzech mężczyzn, mieszkańców gminy Będzino, w wieku 21, 28 i 56 lat. Żadnemu z nich nic się nie stało. Wszyscy byli nietrzeźwi. W wydychanym powietrzu każdy z nich miał prawie 2 promile alkoholu" – poinformowała w niedzielę PAP oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Kosiec.

Dodała, że mężczyźni zostali zatrzymani i gdy wytrzeźwieją, będą przesłuchani. Czynności z zatrzymanymi planowane są na poniedziałek. Po wypadku żaden z nich nie przyznał się do kierowania samochodem.

Kom. Kosiec poinformowała, że ruch pociągów po wypadku był wstrzymany przez ok. cztery godziny. Pasażerom zapewniono transport zastępczy do Kołobrzegu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kołobrzeg
wypadek
przejazd kolejowy
Pendolino
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.