TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pijani maszyniści w pociągu Frecciarossa
PAP InfoRail.pl - Opublikowano: 28.04.2019 17:55:59
zdjęcie ilustracyjne

Na stacji w mieście Brescia na północy Włoch niemal w ostatniej chwili odwołano kurs pociągu dużych prędkości przez cały kraj do Neapolu na południu, bo maszyniści składu byli pijani.

Na stacji w mieście Brescia na północy Włoch niemal w ostatniej chwili odwołano kurs pociągu dużych prędkości przez cały kraj do Neapolu na południu, bo maszyniści składu byli pijani - przyznała dyrekcja kolei. Dodała, że to pierwsze takie zdarzenie.

Pociąg Frecciarossa, który osiąga prędkość do 250 kilometrów na godzinę, miał odjechać z Brescii wcześnie rano w niedzielę - podały włoskie media powołując się na policję kolejową i dyrekcję przewoźnika, firmy Trenitalia.

Policja kolejowa została zawiadomiona przez kierownika pociągu, że obaj maszyniści są pod wpływem alkoholu. Kurs do Neapolu odwołano, a ponad 60 pasażerów musiało opuścić skład i przesiąść się do lokalnego pociągu, który zawiózł ich najpierw do Mediolanu. Tam wsiedli do następnego szybkiego składu.

Policja poinformowała, że prowadzi postępowanie w sprawie tego zdarzenia. Dyrekcja kolei zapowiedziała, że zastrzega sobie prawo do podjęcia wszelkich możliwych kroków dyscyplinarnych wobec maszynistów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Włochy
maszynista
 • Adam Pająk – 28.04.2019

  Jechałem pociągiem Brescia - Neapol w niedzielę wielkanocną. Odjazd z Werony 8.52. To chyba nie w tę niedzielę

 • Bartosz Klimek – 28.04.2019

  Wg Wikipedii te pociągi jeżdżą do 300 km/h, w artykule podano 250 km/h.

 • Jakub Białkowski – 28.04.2019

  Debilizm w czystej postaci... :/

 • Kuba Piotr Koczur – 29.04.2019

  Dobrze Że Nikt Nie Ucierpiał Nie Zginą Lub Został Poszkodowany :O !!!! 2000000000000x

 • Kuba Piotr Koczur – 29.04.2019

  Takich Pianych Maszynistów Morze Być Wiencej W Europie Na Całym Świecie :O !!!!!

 • Piotr Garbicz – 30.04.2019

  Krzysiek Bobek Patryk Lis 🦊

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.