TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy wiedeński Flexity rozpoczyna testy [FILM]
InfoTram.pl - Opublikowano: 19.01.2018 13:07:10
Pierwszy wiedeński Flexity rozpoczyna testy (foto: WL)

Pierwszy wiedeński Bombardier Flexity rozpoczyna jazdy testowe.

Pierwszy wiedeński Bombardier Flexity rozpoczyna jazdy testowe.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoTram.pl na przełomie 2017 i 2018 roku pierwszy tramwaj niskopodłogowy Flexity dla Wiener Linien został dostarczony z pobliskiej fabryki Bombardiera w Wiedniu. Tramwaje dotarł do zajezdni przewoźnika, gdzie przeprowadzono wstępne testy.

Pojazd został oznaczony numerem taborowym 301 i rozpocznie, na początku lutego, jazdy na sieci tramwajowej Wiednia. Mają one na celu zdobycie zezwoleń na jazdy z pasażerami. Te, według założeń, rozpoczną się jesienią.

Przypomnijmy, że Wiener Linien, operator transportu publicznego w austriackiej stolicy, podpisał z producentem umowę na dostawę 119 wagonów Flexity. Co więcej, obejmuje ona także utrzymanie floty taborowej przez 24 lata. Wartość zamówienia to 431 mln €. Umowa zawiera też opcję na zakup i utrzymanie kolejnych 37 wagonów. Wszystkie pojazdy zostaną produkowane w fabryce Bombardiera w Wiedniu.

Bombardiery Flexity dla Wiednia będą miały 34 m długości pomieszczą po 211 pasażerów. Mają być także pojazdami z szerokimi przejściami. Wagony Flexity są eksploatowane na całym świecie, w tym m.in. w Polsce. Jeżeli chodzi o Austrię można je spotkać w Linzu, Grazie i Innsbrucku. Bombardier utrzymując tabor skorzysta z systemu zarządzania i konserwacji Flexcare, który został zaprojektowany tak, że będzie go można zintegrować z istniejącymi procesami utrzymania Wiener Linien, stosowanymi w zajezdniach tramwajowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wiedeń
Flexity
Bombardier
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.