TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy skład metra dla Rijadu opuścił chorzowski zakład
InfoTram.pl - Opublikowano: 11.01.2017 18:58:09 2 komentarze
Pierwszy skład metra dla Rijadu opuścił chorzowski zakład (foto: Alstom)

Pierwszy skład pociągu dla metra w Rijadzie właśnie wyjechał z zakładu grupy Alstom w Chorzowie do stolicy Arabii Saudyjskiej.

Pierwszy skład pociągu dla metra w Rijadzie właśnie wyjechał z zakładu grupy Alstom w Chorzowie do stolicy Arabii Saudyjskiej.

W ramach zamówienia na zaprojektowanie i wybudowanie linii 4, 5 i 6 metra w Rijadzie, które zostało w 2013 roku udzielone konsorcjum FAST1 przez Urząd Rozwoju Miasta Ar-Rijad (ADA), fabryka Alstom w Chorzowie wyprodukuje 69 składów pociągów metra Rijad Metropolis.

Jak informuje producent każdy etap produkcji pociągów, w tym końcowe testy statyczne i dynamiczne, jest realizowany w Chorzowie. Celem tych testów jest potwierdzenie sprawności funkcjonalnej pociągu. Po pozytywnym zakończeniu wszystkich testów pierwszy skład pociągu metra dla Rijadu pomyślnie przeszedł odbiór fabryczny przeprowadzony przez klienta.

? Udało nam się osiągnąć ten znaczący sukces dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników biorących udział w projekcie metra dla Rijadu. Mogę dzisiaj z dumą stwierdzić, że zakład w Chorzowie stał się centrum kompetencyjnym i produkcyjnym w zakresie pociągów metra dla całej Grupy Alstom. Obecnie w Chorzowie zatrudniamy około 1000 osób ? powiedział Radosław Banach, Dyrektor Zarządzający Alstom Konstal.

Składy pociągów projektu Metra Rijad składają się z dwóch wagonów, a ich długość wynosi 36 metrów. W każdym pociągu znajdują się trzy klasy: pierwsza klasa oraz klasy dla rodzin i dla pojedynczych osób. Pociągi nie wymagają obecności maszynistów, a ich wszystkie osie są napędowe, dzięki czemu mogą pokonywać odcinki o nachyleniu do 6%.

Pociągi zapewnią pasażerom wysoki poziom komfortu ? ergonomiczne siedzenia, oświetlenie LED, klimatyzację i zaawansowane systemy informacji pasażerskiej.

Oprócz pociągów Metra Rijad, Alstom dostarczy również w pełni zintegrowany system metra wraz z Urbalis ? rozwiązaniem w zakresie sygnalizacji CBTC opracowanym przez grupę, a także zasilanie i produkowany przez spółkę system odzyskiwania energii Hesop. System metra został zoptymalizowany tak, żeby obniżyć zużycie energii.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
metro
Alstom
Rijad
Konstal
  • Obiektywny z Wrocławia – 11.01.2017

    Szkoda, że Alstom Konstal przegrał przetarg z Newagiem w Warszawie na dostawę pociągów metra. Kiedy jestem w Warszawie to lubię jeździć Metropolisem. Siemensy są głośniejsze i kilka razy zatrzymywały się między stacjami jak nimi podróżowałem.

  • szlezjer z rzyci – 13.01.2017

    A dla frelek i kameli to to cudo pojedzie?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!