TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy Impuls II dla ŁKA gotowy
- Opublikowano: 18.06.2018 13:58:07 1 komentarz
Pierwszy Impuls II dla ŁKA gotowy (foto: Newag)

W nowosądeckiej fabryce Newagu zaprezentowany został dziś pierwszy Impuls II dla ŁKA.

W nowosądeckiej fabryce Newagu zaprezentowany został dziś pierwszy Impuls II dla ŁKA.

To jednocześnie pierwszy taki skład drugiej generacji dla polskiego przewoźnika. Skład, którego produkcja właśnie zakończyła się będzie dłuższy, jeszcze bardziej niezawodny i komfortowy. Od grudnia takich pociągów będą korzystać pasażerowie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, która zamówiła od Newagu 14 trzyczłonowych pojazdów.

Pierwszy pojazd, który dziś (18 czerwca) został oficjalnie zaprezentowany w nowosądeckiej fabryce, pod koniec czerwca pojazd rozpocznie testy w Krakowie, na początku lipca na torze doświadczalnym w Żmigrodzie. Europejska premiera pojazdu odbędzie się w Berlinie podczas Międzynarodowych Targach Kolejnictwa Innotrans. We wrześniu zaprezentowany zostanie także w Łodzi.

Dostawa pojazdów Impuls 2 rozpocznie drugi etap rozwoju Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Nowe pociągi pozwolą na rozwój siatki połączeń o kolejne miasta województwa łódzkiego. Dzięki ŁKA i rekordowym wynikom przewiezionych pasażerów za 2017 rok Łódzkie odnotowało najwyższy ze wszystkich województw wzrost ruchu kolejowego w Polsce – mówi Witold Stępień, marszałek Województwa Łódzkiego. Jak widać mieszkańcy doceniają nowoczesny tabor i wysoki komfort podróży – dodaje.

Impulsy to pociągi nowoczesne. Różnice w stosunku do pojazdów pierwszej generacji są zauważalne. Cieszymy się, że możemy dzisiaj w obecności Pana Marszałka Witolda Stępnia oraz Prezesa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Janusza Malinowskiego, zaprezentować pierwszy z pojazdów Impuls 2 wyprodukowanych dla woj. łódzkiego. Wierzymy, że wieloletnie doświadczenia eksploatacyjne Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych IMPULS dają gwarancję bardzo wysokiej dostępności i niezawodności pojazdów Impuls drugiej generacji. Prezentowany pojazd spełnia wszystkie wymagania Technicznych Specyfikacji Interoperacyjności (2014), gwarantując pasażerom komfortową i bezpieczną podróż – mówi Józef Michalik, Wiceprezes NEWAG S.A.

W pociągach dla ŁKA znajdą się także nowości takie jak strefa dziecięca ze stołem z nadrukiem gry planszowej i kostką do gry, stoliki podokienne w układzie foteli vis a vis, defibrylatory i numeracja miejsc.

Przygotowując przetarg na dostawę nowych pojazdów wzięliśmy pod uwagę nasze dotychczasowe doświadczenia i sugestie pasażerów. Przewozimy coraz więcej osób i stąd decyzja o zamówieniu dłuższych, trzyczłonowych pojazdów – mówi Janusz Malinowski, prezes Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Największa frekwencja występuje w obszarze aglomeracji łódzkiej, dlatego pociągi są bezstopniowe z dużą ilością drzwi, co mam ułatwić wymianę pasażerów. Stawiamy na nowoczesność i komfort - Impulsy będą posiadały bezpłatne wifi, gniazdka elektryczne z ładowarkami usb, biletomaty, monitory i miejsca na rowery – dodaje.

Od grudnia nowe pociągi będą kursowała po województwie łódzkim. Impulsy wyruszą do Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska i Tomaszowa Mazowieckiego. ŁKA obsłuży także połączenia na trasie Skierniewice – Łowicz – Kutno w północnej części województwa.

Wartość zamówienia to 266 968 762,35 zł. brutto. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uzyskała dofinansowanie na realizację projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w kwocie 164 586 425,39 zł. Dostawca będzie odpowiedzialny również za utrzymanie pojazdów przez okres 12 lat.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Newag
ezt
Impuls II
  • Emil Kucharzewski – 18.06.2018

    Wnętrze mega w porównaniu do poprzednika i układ foteli ŁKA dobry wybrała :) W dolnośląskich 45WE fotele upchane na siłę byle więcej i miejsca nie ma na nogi też dzięki wielkim gabarytom danego modelu foteli.

  • sphinx – 18.06.2018

    Nie rozumiem dlaczego wydłużyli część wysokopodłogową, pierwszy Impuls się pozytywnie wyróżniał pod tym względem.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.