TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy Flirt ŁKA rozbudowany!
InfoRail.pl - Opublikowano: 30.07.2020 17:45:59
Pierwszy Flirt ŁKA rozbudowany! (foto: ŁKA/FB)

Łódzka Kolej Aglomeracyjna poinformowała na Facebooku o… historycznej chwili.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna poinformowała na Facebooku o… historycznej chwili.

Pierwszy dwuczłonowy Flirt został rozbudowany o dodatkowy środkowy człon. Jest to innowacyjny projekt w skali Polski i Europy. Pojazd wkrótce będzie testowany na torze doświadczalnym IK w Żmigrodzie. Inwestycja jest dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego – podał przewoźnik.  

Przypomnijmy, że prace wykonywane są w siedleckim zakładzie producenta jednostek – Stadlera. Inwestycja pozwoli na zwiększenie liczby miejsc w pojazdach, co przy stale rosnącej frekwencji w pociągach przewoźnika staje się koniecznością.

W ramach Umowy Stadler Polska rozbuduje dziesięć pojazdów FLIRT o środkowy, fabrycznie nowy człon. Długość dodatkowego przedziału pasażerskiego wyniesie 16 metrów, a całego rozbudowanego pojazdu 64 metry. W członie znajdzie się 66 miejsc siedzących i dwie pary drzwi. Wyposażony zostanie w klimatyzację, wifi, gniazdka elektryczne i urządzenia bezpieczeństwa, zgodnie ze standardem obecnych pociągów FLIRT. Dzięki inwestycji liczba miejsc siedzących w pojazdach zwiększy się ze 120 do 186.

Wartość projektu to 68 481 150,00 zł.

W ramach umowy Stadler zobowiązał się także do utrzymania pojazdów do roku 2029. Konstrukcja zespołów trakcyjnych typu FLIRT jest oparta na elastycznej, dostosowanej do potrzeb użytkowników koncepcji pojazdu, której fundamentem jest sprawdzony, przetestowany system modułowy. Każdy zespół trakcyjny można dopasować do wymogów przewozów regionalnych i międzymiastowych. Produkowane są zespoły trakcyjne liczące od dwóch do ośmiu członów, z liczbą miejsc siedzących od 120 do 488. Krótsze składy można z czasem rozbudować o kolejne wagony, aby umożliwić przewóz większej liczby osób.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ŁKA
Stadler
Flirt