TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy Elf2 przekazany Kolejom Wielkopolskim. Kolejne wkrótce
InfoRail.pl - Opublikowano: 17.09.2019 12:01:18
Pierwszy Elf2 przekazany Kolejom Wielkopolskim. Kolejne wkrótce

Pierwszy Elf2 jest w Wielkopolsce od soboty. Tym samym rozpoczęły się dostawy tych składów. Stało się to możliwe po wydaniu przez UTK stosownych dokumentów dopuszczeniowych.

Pierwszy Elf2 jest w Wielkopolsce od soboty. Tym samym rozpoczęły się dostawy tych składów. Stało się to możliwe po wydaniu przez UTK stosownych dokumentów dopuszczeniowych.

Jak udało nam się ustalić dopuszczenie do ruchu ma już pięć ezt-ów. Wszystkie mają trafić do odbiorcy jeszcze w tym tygodniu. Wszystkie jednostki są gotowe do zabrania pasażerów na swój pokład. Prawdopodobnie na trasy wyjadą jeszcze w tym tygodniu.  

PESA poinformowała, że korzystając ze zdobytych doświadczeń i słuchając potrzeb klientów – wyprodukowała kilka serii elektrycznych zespołów trakcyjnych bardzo dobrze przyjętych przez użytkowników i podróżnych. Elf 2 jest wśród tych generacji pierwszym EMU homologowanym wg nowych przepisów i w pełni spełniającym normy TSI; w tym PRM - udogodnienia dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową.

Projektując Elfy postawiono przede wszystkim na bezpieczeństwo podróżujących. PESA podała, że jako jedna z pierwszych wprowadziła do powszechnej produkcji konstrukcje taboru spełniające najwyższe europejskie normy wytrzymałości (EN 12663-1 oraz EN 152227) przy trwałości konstrukcji 30 lat. Pojazdy te charakteryzują się także nowoczesnym designem, zarówno zewnętrznym, jak i przestrzeni pasażerskiej. Są projektowane z myślą o funkcjach zwiększających komfort podróżowania. Przestrzenne,  klimatyzowane wnętrze wyposażone w wygodne fotele, drzwi oddzielające przedsionki od strefy dla podróżujących,  dynamiczny system informacji pasażerskiej przekazywanej na wyświetlaczach elektronicznych, interkom zapewniający komunikację pasażerów z maszynistą oraz system emisji reklam i zliczania pasażerów. Elfy 2 posiadają też monitoring wewnętrzny i zewnętrzny z podglądem i zapisem w kabinie maszynisty oraz nowoczesne systemy diagnostyki online pozwalające na bieżące śledzenie pracy najważniejszych podzespołów pojazdu, co ogranicza do minimum możliwość wystąpienia usterki oraz skraca czas reakcji serwisu.

Na pojeździe zabudowany został system ETCS poziomu 2, baseline w wersji 3.4.0. Umożliwia on sterowanie ruchem z wykorzystaniem ciągłej, cyfrowej, dwukierunkowej transmisji radiowej poprzez urządzenia przystosowane do obsługi cyfrowego kanału radiowego GSM-R. Realizuje w ten sposób standardowe funkcje zabezpieczenia ruchu pociągów.

Prędkość eksploatacyjna Elfa2 wynosi 160 km/h, w zależności od potrzeb przewoźnika pojazdy produkowane są w wersjach od 2 do 5 członów i mogą mieć od 100 do prawie 300 miejsc siedzących.    Elektryczny zespół trakcyjny spełnia wymogi najnowszych obowiązujących norm TSI tj TSI LOC&PAS; TSI PRM; TSI CCS; TSI NOI; TSI SRT.    Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Koleje Wielkopolskie
Elf2