TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy Elf 2 w bazie Kolei Śląskich (aktualizacja)
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.09.2017 07:44:12 8 komentarzy
Pierwszy Elf 2 w bazie Kolei Śląskich

W sobotę rano w katowickiej bazie Kolei Śląskich pojawił się pierwszy Elf 2. Łącznie będzie ich 19. Jako pierwszy przewoźnikowi jest przekazywany wcale nie pierwszy wyprodukowany taki skład. To 21WEa-002

W sobotę rano w katowickiej bazie Kolei Śląskich pojawił się pierwszy Elf 2. Łącznie będzie ich 19. Jako pierwszy przewoźnikowi jest przekazywany wcale nie pierwszy wyprodukowany taki skład. To 21WEa-002.

Według informacji przekazanych przez przewoźnika jeszcze w weeked trwały ostatnie odbiory jednostki. Obecnie pojazd jest już odebrany i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem pociąg wyjedzie na trasy jeszcze w tym tygodniu. Na środę zaplanowana jest oficjalna prezentacja.

Przy okazji producent podkreśla, że Elf 2 będzie najnowocześniejszym pociągiem w jego flocie taborowej. Przyjazny rowerzystom i niepełnosprawnym. Pojazdy wyposażone są w interkom zapewniający komunikację podróżnych z maszynistą oraz system emisji reklam i zliczania pasażerów. Posiadają monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, nowoczesne systemy diagnostyki online pozwalające na bieżąco śledzić pracę najważniejszych podzespołów pojazdu, co ogranicza do minimum możliwość wystąpienia usterki oraz skraca czas reakcji serwisu. W pojazdach przewidziano od 100 do 190 miejsc siedzących; w zależności od konfiguracji. Spełniają one wymogi normy TSI w zakresie udogodnień dla osób niepełnosprawnych poprzez odpowiednio zaprojektowaną i wyposażoną kabinę WC w układzie zamkniętym, oznakowanie oraz wyposażenie w windę elektryczną i rampę składaną.

Przypomnijmy, że Elfy 2 zostały też zamówione przez Przewozy Regionalne, Województwo Podkarpackie, a kolejnym nabywcą mają być Koleje Wielkopolskie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Elf 2
 • gieksiak – 11.09.2017

  W necie są fotki z wewnątrz pojazdu i naprawdę dobrze się prezentuje. Czekam zatem na info, kiedy rusza liniowo.

 • sasnak – 11.09.2017

  Czy pierwszy wyprodukowany przez PESA Elf musiał zostać poddany naprawie czy odbiorca nie odebral z powodu usterek

 • Tmb – 11.09.2017

  fajnie że jest już gotowy.

 • soad – 11.09.2017

  Niedoinformowanym współczuję - został odebrany!!!!!!!!

 • Wiepsz – 11.09.2017

  Co ty nie powierz

 • Lechista – 12.09.2017

  @sasnak pierwszy Elf2 jest cały i zdrowy i szykuje się na Trako.

 • soad – 12.09.2017

  Drugi Elf2 pojechał z pasażerami z Katowic do Zawierciai do Gliwic

 • ??? – 12.09.2017

  no i co z tego? po co ty to piszesz?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.