TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy Elf 2 w bazie Kolei Śląskich (aktualizacja)
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.09.2017 07:44:12 8 komentarzy
Pierwszy Elf 2 w bazie Kolei Śląskich

W sobotę rano w katowickiej bazie Kolei Śląskich pojawił się pierwszy Elf 2. Łącznie będzie ich 19. Jako pierwszy przewoźnikowi jest przekazywany wcale nie pierwszy wyprodukowany taki skład. To 21WEa-002

W sobotę rano w katowickiej bazie Kolei Śląskich pojawił się pierwszy Elf 2. Łącznie będzie ich 19. Jako pierwszy przewoźnikowi jest przekazywany wcale nie pierwszy wyprodukowany taki skład. To 21WEa-002.

Według informacji przekazanych przez przewoźnika jeszcze w weeked trwały ostatnie odbiory jednostki. Obecnie pojazd jest już odebrany i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem pociąg wyjedzie na trasy jeszcze w tym tygodniu. Na środę zaplanowana jest oficjalna prezentacja.

Przy okazji producent podkreśla, że Elf 2 będzie najnowocześniejszym pociągiem w jego flocie taborowej. Przyjazny rowerzystom i niepełnosprawnym. Pojazdy wyposażone są w interkom zapewniający komunikację podróżnych z maszynistą oraz system emisji reklam i zliczania pasażerów. Posiadają monitoring wewnętrzny i zewnętrzny, nowoczesne systemy diagnostyki online pozwalające na bieżąco śledzić pracę najważniejszych podzespołów pojazdu, co ogranicza do minimum możliwość wystąpienia usterki oraz skraca czas reakcji serwisu. W pojazdach przewidziano od 100 do 190 miejsc siedzących; w zależności od konfiguracji. Spełniają one wymogi normy TSI w zakresie udogodnień dla osób niepełnosprawnych poprzez odpowiednio zaprojektowaną i wyposażoną kabinę WC w układzie zamkniętym, oznakowanie oraz wyposażenie w windę elektryczną i rampę składaną.

Przypomnijmy, że Elfy 2 zostały też zamówione przez Przewozy Regionalne, Województwo Podkarpackie, a kolejnym nabywcą mają być Koleje Wielkopolskie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
Elf 2
 • gieksiak – 11.09.2017

  W necie są fotki z wewnątrz pojazdu i naprawdę dobrze się prezentuje. Czekam zatem na info, kiedy rusza liniowo.

 • sasnak – 11.09.2017

  Czy pierwszy wyprodukowany przez PESA Elf musiał zostać poddany naprawie czy odbiorca nie odebral z powodu usterek

 • Tmb – 11.09.2017

  fajnie że jest już gotowy.

 • soad – 11.09.2017

  Niedoinformowanym współczuję - został odebrany!!!!!!!!

 • Wiepsz – 11.09.2017

  Co ty nie powierz

 • Lechista – 12.09.2017

  @sasnak pierwszy Elf2 jest cały i zdrowy i szykuje się na Trako.

 • soad – 12.09.2017

  Drugi Elf2 pojechał z pasażerami z Katowic do Zawierciai do Gliwic

 • ??? – 12.09.2017

  no i co z tego? po co ty to piszesz?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!