TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwszy czteroczłonowy Elf2 przekazany Kolejom Śląskim
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.02.2018 19:34:48 2 komentarze
Pierwszy czteroczłonowy Elf2 przekazany Kolejom Śląskim (źródło: Twitter)

Pierwszy czteroczłonowy Elf2 dla Kolei Śląskich przekazany – poinformował na Twitterze Maciej Grześkowiak, PR Manager PESY.

Pierwszy czteroczłonowy Elf2 dla Kolei Śląskich przekazany – poinformował na Twitterze Maciej Grześkowiak, PR Manager PESY.

Stało się to możliwe po otrzymaniu dopuszczenia do ruchu dla pociągów serii 22Wed. PESA takowe otrzymała pod koniec stycznia 2018 roku. Jeszcze w lutym Koleje Śląskie mają odebrać kolejne czteroczłonowe jednostki.

Jak wiadomo PESA dostarczyła pierwszego czteroczłonowego Elfa2 z opóźnieniem. PESA uniknęła jednak kar umownych, dostarczając przewoźnikowi pojazdy zastępcze. To EN71 Kolei Mazowieckich. Dotychczas pojawiły się dwa takie składy. Przesunięcie terminu dostaw Elfów 2 wynika z prac prowadzonych przez producenta taboru – informowały Koleje Śląskie. Zgodnie z umową dwa czteroczłonowe Elfy2 powinny zostać przekazane przewoźnikowi do 31 października 2017 roku.

Do dziś, oprócz czteroczłonowego Elfa2 PESIE udało się dostarczyć pojazdy dwu i trzyczłonowe, odpowiednio 2 i 3 sztuki. Całość zamówienia Kolei Śląskich i Urzędu Marszałkowskiego obejmuje 21 ezt-ów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Śląskie
PESA
Elf2
  • jatal – 19.02.2018

    Formalnie uniknęła kar, ale koszt dostarczenia pojazdów zastępczych jak najbardziej jest karą.

  • Mario – 19.02.2018

    Dobra wiadomość dla pasażerów.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !