TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsze zmodernizowane w FPS wagony już w przyszłym rozkładzie jazdy
InfoRail.pl - Opublikowano: 06.11.2018 13:05:30 3 komentarze
Pierwsze zmodernizowane w FPS wagony już w przyszłym rozkładzie jazdy (foto: PKP IC)

Od nowego rozkładu jazdy na torach pojawią się pierwsze wagony zmodernizowane przez H. Cegielski Fabrykę Pojazdów Szynowych w Poznaniu.

Od nowego rozkładu jazdy na torach pojawią się pierwsze wagony zmodernizowane przez H. Cegielski Fabrykę Pojazdów Szynowych w Poznaniu.

Jak poinformował dziś Prezes PKP Intercity Marek Chraniku będzie ich klika. Powoli to na zestawienie jednego składu. Będą to wagony przedziałowe drugiej klasy. Pasażerowie skorzystają w nich z wygodnych foteli, klimatyzacji, gniazdek elektrycznych, elektronicznego systemu informacji pasażerskiej oraz toalet z zamkniętym obiegiem. Ponadto zostaną zainstalowane wzmacniacze sygnału komórkowego oraz urządzenia do bezprzewodowego internetu.

Jak przypomniał dziś Marek Chraniuk PKP Intercity konsekwentnie realizują największy program inwestycyjny w swojej historii wart ok. 7 mld złotych. Przewoźnik podpisuje kolejne umowy na zakup nowego i modernizację dotychczas posiadanego taboru. Zamówienie udzielone FPS obejmuje łącznie 90 wagonów (60+30 opcja). Szef PKP Intercity przypomniał, że w 2017 roku spółka odebrała 16 wagonów 2. klasy zmodernizowanych przez Newag oraz 13 wagonów restauracyjnych, wyremontowanych przez PESĘ.

Zmodernizowane przez FPS wagony będą wykorzystywane do obsługi połączeń w całej Polsce. Dostępne będą na trasach:

• Szczecin – Trójmiasto – Olsztyn – (Białystok)

• Wrocław/Zielona Góra – Poznań – Gdynia/Olsztyn – (Białystok)

• Kraków/Lublin– Katowice – Wrocław – Zielona Góra –Szczecin – (Świnoujście)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wagon
FPS
PKP Intercity
modernizacja
  • DarekP – 06.11.2018

    Warto dodać, że podane trasy obejmują jeden z projektów - Kolej na dobre połączenia. Jest jeszcze drugi projekt - Przyspieszamy komfortowo, w którym również będą jeździć te wagony na trasach Przemyśl-Lublin-Warszawa-Bydgoszcz- Gdynia/Piła-Kołobrzeg/Gorzów Wielkopolski oraz Suwałki-Białystok/Lublin-Warszawa-Poznań-Szczecin/Gorzów Wielkopolski/Zielona Góra.

  • DarekP – 06.11.2018

    A prezes Intercity zapomniał również dodać, że parę sztuk zmodernizowanych wagonów 141A odebrali w tym roku z Pesy.

  • kolejFAN – 06.11.2018

    @DarekP: trasy i koncepcje zmieniają się im częściej niż kartki w kalendarzu..

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !