TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsze wagony COMBI jesienią
InfoRail.pl - Opublikowano: 03.01.2019 12:26:37 2 komentarze
Pierwsze wagony COMBI jesienią

Kilka dni temu na łamach InfoRail.pl pisaliśmy, że do Bydgoszczy trafił pierwszy wagon, który zostanie przebudowany na COMBI.

Kilka dni temu na łamach InfoRail.pl pisaliśmy, że do Bydgoszczy trafił pierwszy wagon, który zostanie przebudowany na COMBI.

Jak poinformował przed końcem ubiegłego roku Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk pierwszy prototyp takiego wagonu będzie gotowy jesienią. Jak łatwo się domyśleć przewoźnik prawdopodobnie będzie chciał pokazać go na targach w Gdańsku. Docelowo PKP Intercity planują, aby w każdym uruchamianym składzie kursował taki wagon. Dzięki temu zyskać mają rowerzyści, rodzice podróżujący z dziećmi i same dzieci, osoby niepełnosprawne i o ograniczonych możliwościach ruchowych.

Jak podkreślił Marek Chraniuk po wprowadzeniu pierwszych wagonów do ruchu pasażer będzie miał informację, w którym składzie taki wagon kursuje, dzięki temu możliwe będzie zaplanowanie podróży z rowerem czy z rodziną.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
PKP Intercity
wagon
COMBI
  • DarekP – 03.01.2019

    Myślę, że na tym etapie pan prezes trochę się rozpędził. Wagony te są przypisane do tras związanych z dwoma projektami unijnymi. Tak, czy inaczej, dowiemy się, jakie pan prezes ma plany na pozyskanie kolejnych wagonów tego typu, bo nie ulega wątpliwości, że zarówno takie wagony, jak i dodatkowe bary będą potrzebne.Prototyp miał powstać w styczniu, dobra będzie i jesień, u mnie w paincie powstał zgodnie z planem styczniowym ;) Oczywiście zastrzegam, że docelowo może wyglądać inaczej, ale co tam. https://i.postimg.cc/fLYD38t8/111-A-30-wizualizacja-2.png

  • kolejFAN – 04.01.2019

    bzdurne marnotrawstwo kasy dla bachorów, wrzeszczących i latających po pociągach. Kiedy coś dla zwykłego pasażera?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !