TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsze Traxx-y dla RegioJet przyjechały do Czech
InfoRail.pl - Opublikowano: 16.04.2018 11:35:35
Pierwsze Traxx-y dla RegioJet przyjechały do Czech (foto: RJ)

W miniony weekend do Czech przybyły dwie nowe, wielosystemowe lokomotywy Bombardier TRAXX dla RegioJet.

W miniony weekend do Czech przybyły dwie nowe, wielosystemowe lokomotywy Bombardier TRAXX dla RegioJet.

Producent zakończył montaż i testy w fabryce w Kassel w Niemczech, a po przybyciu do Czech, lokomotywy zostaną przetestowane na tor w Velimiu, aby przetestować je i przy gotować do pełnej eksploatacji od maja 2018 r.

Testy na torze Velim rozpoczęły się dziś rano z udziałem zarówno producenta, jak i operatora. Lokomotywy Bombardier TRAXX MS2 o prędkości 160 km/h uzyskały ostatnio wszystkie zezwolenia na działalność zarówno w czeskiej sieci SŽDC, jak i na słowackich i austriackich sieciach kolejowych – poinformował Aleš Ondrůj, rzecznik prasowy RegioJet.

Od maja RegioJet planuje wprowadzić nowe lokomotywy do obsługi pociągów kursujących zarówno na linii Praga - Ostrawa - Koszyce (Słowacja), jak i na liniach z Pragi do Brna i Brzecławia oraz dalej do Bratysławy i Wiednia. Będą to pierwsze kursy nowych lokomotyw z pociągami pasażerskimi w Czechach i na Słowacji.

Rośnie liczba pasażerów pociągów RegioJet

Liczba pasażerów pociągi Intercity RegioJet zwiększyła się o 30% w pierwszym kwartale 2018 roku. Przewiozły one 1,25 miliona pasażerów. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku odnotowano prawie 280 000 nowych pasażerów, którzy zaczęli korzystać z pociągów.

Znaczny wzrost odnotowano głównie dzięki wprowadzeniu pociągów RegioJet na nowej trasie Praga - Wiedeń i wzmocnieniu linii kolejowej RegioJet między Pragą a Brnem, gdzie RegioJet kursuje w każdym kierunku 9 razy dziennie i doda jeszcze kolejną parę pociągów w tym roku.

Nowe pociągi na trasie Praga - Brno - Brzecław - Wiedeń zostały wybrane, w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku, łącznie przez prawie 200 tysięcy pasażerów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bombardier
Traxx
RegioJet
lokomotywa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.