TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsze problemy z przebudową Dworca Zachodniego (aktualizacja)
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.07.2020 13:45:15
Pierwsze problemy z przebudową Dworca Zachodniego

Ledwo co została podpisana umowa na przebudowę warszawskiego Dworca Zachodniego a już mamy pierwsze problemy.

Ledwo co została podpisana umowa na przebudowę warszawskiego Dworca Zachodniego a już mamy pierwsze problemy.

Dotyczą one planowanej wycinki drzew, bo PKP PLK chcą ich wyciąć ponad 3200!

PKP Polskie Linie Kolejowe złożyły dwa wnioski do Urzędu Dzielnicy Wola o usunięcie ponad 3200 drzew oraz hektara krzewów, m.in. w związku z przebudową Dworca Zachodniego – poinformował burmistrz Krzysztof Strzałkowskie. W celu ograniczenia wycinki zieleni na Odolanach, zwróciłem się do Prezesa PKP PLK z prośbą o ponowną analizę sytuacji. Wierzę, że będziemy wstanie wypracować kompromis, tak aby maksymalnie ograniczyć planowaną wycinkę drzew, a powstałe ubytki zostaną zrekompensowane poprzez wykonywanie nasadzeń zastępczych – dodał.

Według nieoficjalnych informacji PKP PLK nie planowały takich nasadzeń, twierdząc, że nie ma na nie miejsca. Zobaczymy, czy strony osiągną porozumienie.

W dniu 10 lipca PKP PLK przesłało nam swoje stanowisko w tej sprawie.

Wnioski złożone do Dzielnicy Warszawa Wola związane są z realizacją ważnego społecznie projektu, jakim jest przebudowa stacji Warszawa Zachodnia. Teren, który musi być uporządkowany ograniczono do minimum. Wskazano do usunięcia drzew i krzewów tylko ten zakres, który uniemożliwiłby przeprowadzenie inwestycji lub stanowi zagrożenie dla ruchu pociągów. Priorytetem jest maksymalne ograniczenie wycinki. Zarządca infrastruktury musi uwzględniać przepisy związane z bezpieczeństwem oraz zapewnić niezbędne warunki pracy wykonawcom inwestycji - poinformował Karol Jakubowski z PKP PLK.

Więcej o remoncie dworca Warszawa Zachodnia pisaliśmy tutaj: http://inforail.pl/rozpoczyna-sie-budowa-nowoczesnej-warszawy-zachodniej_more_125476.html


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
dworzec
Warszawa
przebudowa
budowa
remont