TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsza stacja ABB OppCharg w Ameryce Północnej
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.02.2017 10:27:59
Stacja ABB OppCharg w Belgii

Koncern ABB otrzymał pierwsze zamówienie na dostawę stacji szybkiego ładowania w Ameryce Północnej. Klientem jest firma Novabus.

Koncern ABB otrzymał zamówienie na dostawę stacji szybkiego ładowania do USA. Będzie to pierwsza szybka ładowarka autobusów ABB w Ameryce Północnej , która stanie w kanadyjskim mieście w Montreal.

Klientem jest firma Novabus, północnoamerykański oddział Volvo Buses, a stacja będzie wykorzystywana podczas prezentacji technologii dla systemów transportowych w tym regionie.

Europa rządzi

To kolejne ważne zamówienie na stacje OppCharg, jakie ABB zebrało w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że na początku br. koncern uruchomił dwie stacje na dworcu głównym w Luksemburgu. Ładowarki zostaną oddane do użytku wraz z pięcioma elektrycznymi autobusami hybrydowymi Volvo.

ABB otrzymała również zamówienie od spółki komunalnej Värnamo Elnät na stację szybkiego ładowania autobusów, która zostanie zainstalowana w gminie Värnamo w południowej Szwecji. Dla ABB jest to pierwsza tego typu realizacja na komercyjnej linii w Szwecji.

15 stacji w Charleroi

Natomiast największe zamówienie pochodzi z belgijskiego Charleroi. Obejmuje 12 systemów ładowania autobusów, które wraz z trzema już zainstalowanymi układami ABB będą stanowić największą w Europie pojedynczą sieć autobusów elektrycznych i stacji ładowania autobusów. Montaż zostanie ukończony w 2018 roku. Stacje zasilą 101 elektrycznych autobusów hybrydowych Volvo obsługujących sieć transportu publicznego Walonii.

Przypomnijmy, że we wszystkich tych realizacjach technologia opiera się na interfejsie OppCharge, który umożliwia korzystanie ze stacji ładowania przez autobusy elektryczne różnych producentów, a tym samym uniknięcie problemów dotyczących kompatybilności.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ABB
stacja
elektrobus
USA