TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsza lokomotywa TE33AC dopłynęła na Ukrainę
InfoRail.pl - Opublikowano: 11.09.2018 11:56:59
Pierwsza lokomotywa TE33AC dopłynęła na Ukrainę

Wczoraj wieczorem lokomotywa ТЕ33АС, wyprodukowana dla UZ przez General Electrics przybyła na Ukrainę.

Wczoraj wieczorem lokomotywa ТЕ33АС, wyprodukowana dla UZ przez General Electrics przybyła na Ukrainę.

To pierwsza z 30 zamówionych maszyn spalinowych. Dziś rano rozpoczął się jej rozładunek i stawianie na torach z wykorzystaniem portowego żurawia. Następnie rozpocznie się przygotowanie do poruszania się, formalności celne i 14 września lokomotywa pójdzie "zimna" na ostateczne dokończenie zabudowy w zakładach Kryukov.

Ten etap zakończy się uruchomienie lokomotywy i wdrożeniem jej do ruchu. Jest to pierwsza nowa lokomotywa w parku taborowym UZ od 10 lat.

Przypomnijmy, że umowa na dostawę 30 lokomotyw spalinowych wyprodukowanych przez GE została podpisana w lutym tego roku. Dalsza współpraca z GE, obejmuje również modernizację 75 lokomotyw w pierwszej transzy, z możliwością rozszerzenia współpracy o kolejne 225 lokomotyw do 2027 roku.

Równolegle z produkcją nowych spalinówek trwa proces szkolenia maszynistów z obsługi nowego sprzętu. Pracownicy UZ już odbyli praktyki i przeszli szkolenie, przeprowadzone przez GE na specjalnym symulatorze.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lokomotywa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.