TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsza lokomotywa od GE dla UZ rusza na Ukrainę
InfoRail.pl - Opublikowano: 08.08.2018 17:46:36
Pierwsza lokomotywa od GE dla UZ rusza na Ukrainę (źródło: FB)

Pierwsza lokomotywa produkowana przez General Electric dla ukraińskich kolei UZ jest już gotowa do transportu na Ukrainę.

Pierwsza lokomotywa produkowana przez General Electric dla ukraińskich kolei UZ jest już gotowa do transportu na Ukrainę.

Jeszcze dziś ma wyruszyć w drogę, najpierw na platformie kolejowej, a następnie statkiem. W ten sposób dotrze do fabryki KVBZ, gdzie odbędzie się jej montaż końcowy. Łącznie przewoźnik pozyska 30 takich lokomotyw spalinowych TE33A serii Evolution. Wszystkie zostaną wyprodukowane z udziałem krajowego zakładu Kryukiv. Według ukraińskiego zamówienia dla pierwszej lokomotywy udział ten wynosi 10%, a następnie nie mniej niż 40%. W planach jest również stworzenie centrum obsługi i modernizacji floty lokomotyw. Współpraca, którą General Electric nawiązuje z ukraińskimi firmami jest największą w tym segmencie w historii niezależnej Ukrainy.

Lokomotywy są dostosowane do miejscowego klimatu, ekologiczne, ekonomiczne w utrzymaniu oraz wygodne i bezpieczne dla lokomotyw załóg.

Przypomnijmy, że UZ podpisały także list intencyjny m.in. z PESA i Newagiem Z tej współpracy nic jednak nie wyszło. Przynajmniej w zakresie wspólnej budowy nowych lokomotyw.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
UZ
lokomotywa
General Electric
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.