TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pierwsza lokomotywa GE dla Kolei Ukraińskich
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.07.2018 16:30:36 1 komentarz
Pierwsza lokomotywa GE dla Kolei Ukraińskich (źródło: Facebook)

W fabryce GE Transportation w Pensylwanii powstaje pierwsza lokomotywa TE33AC dla Kolei Ukraińskich. Postępy prac sprawdzał szef przewoźnika Євген Кравцов.

W fabryce GE Transportation w Pensylwanii powstaje pierwsza lokomotywa TE33AC dla Kolei Ukraińskich. Postępy prac sprawdzał szef przewoźnika Євген Кравцов.

W sierpniu drogą morską pojedzie na Ukrainę do fabryki Kryukiv. Jest to naprawdę nowa jakość taboru trakcyjnego, którego nasz kraj nie posiadał, a partia lokomotyw zamówiona w GE, we współpracy z ukraińskimi przedsiębiorstwami, jest największą w niepodległej Ukrainie. 30 nowych lokomotyw to dopiero początek, a w nadchodzących latach będziemy mogli zmodernizować cały tabor trakcyjny firmy – poinformował szef UZ.

Pierwsze 30 lokomotyw spalinowych TE33A serii Evolution zostanie wyprodukowanych z udziałem krajowego zakładu Kryukiv. Według ukraińskiego zamówienia dla pierwszej lokomotywy udział ten wynosi 10%, a następnie nie mniej niż 40%.

Przypomnijmy, że UZ podpisały także list intencyjny m.in. z PESA i Newagiem Z tej współpracy nic jednak nie wyszło. Przynajmniej w zakresie wspólnej budowy nowych lokomotyw.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lokomotywa
GE
UZ
  • Michał Prosper Kowalski – 12.07.2018

    To jakiś offset?

  • Vel Paulus – 12.07.2018

    Taka ukraińska Genesis?

  • mechanik – 13.07.2018

    Nie, to taki "lekki wałek" rozpoczęty za poprzedniej prezydentury. Analogiczne lokomotywy Kazachstan kupuje ~2x taniej ;)

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.