TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pięcioczłonowy Impuls dla Kolei Dolnośląskich nabiera kształtów
InfoRail.pl - Opublikowano: 29.05.2017 10:11:50
Pięcioczłonowy Impuls dla Kolei Dolnośląskich nabiera kształtów (źródło: Twitter/Jerzy Michalak)

Wicemarszałek Jerzy Michalak pokazał zdjęcie pięcioczłonowego Impulsa dla Kolei Dolnośląskich w dość zaawansowanych stadium budowy. Widać, że pojazd nabiera kształtów i jest prawie gotowy.

Wicemarszałek Jerzy Michalak pokazał zdjęcie pięcioczłonowego Impulsa dla Kolei Dolnośląskich w dość zaawansowanych stadium budowy. Widać, że pojazd nabiera kształtów i jest prawie gotowy.

Przetarg na dostawę takich jednostek został rozstrzygnięty pod koniec ubiegłego roku. Będzie ich 11, wszystkie zostaną dostarczone w tym roku. Będą kosztować 266,5 mln złotych brutto. Zaoferowane Kolejom Dolnośląskim pojazdy będą posiadać 249 miejsc siedzących oraz objęte będą 48 miesięcznym okresem gwarancji.

W kwietniu Koleje Dolnośląskie zaprezentowały też nowe, wygodniejsze fotele, jakie zostaną umieszczone w nowych składach. Będzie trochę czwórek w układzie "kawiarenkowym" i trochę samolotowego układu szeregowego - w odpowiedzi na potrzeby pasażerów nowe składy mają oferować jak najwięcej miejsc siedzących. Co ciekawe będzie też numeracja. Teraz niepotrzebna, ale może przydać się za jakiś czas.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Impuls
Koleje Dolnośląskie
Newag
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.