TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PESA zbuduje autonomiczną lokomotywę dwunapędową dla PKP CARGO
InfoRail.pl - Opublikowano: 13.09.2018 11:05:52 1 komentarz
PESA zbuduje autonomiczną lokomotywę dwunapędową dla PKP CARGO (wiz. PKP CARGO)

PESA podpisze umowę z PKP CARGO w sprawie budowy dwunapędowej autonomicznej lokomotywy. Wydarzenie będzie miało miejsce na targach w Berlinie.

PESA podpisze umowę z PKP CARGO w sprawie budowy dwunapędowej autonomicznej lokomotywy. Wydarzenie będzie miało miejsce na targach w Berlinie.

Umowa będzie dotyczyła budowy lokomotywy dwunapędowej (spalinowo-elektrycznej) w wersji autonomicznej.

W pierwszej kolejności chodzi nam o pozyskanie lokomotyw dwunapędowych z modułem dojazdowym, które moglibyśmy od razu wykorzystywać w naszej pracy. Lokomotywa autonomiczna byłaby kolejnym etapem rozwojowym takiego pojazdu – mówi Czesław Warsewicz, prezes PKP CARGO S.A. Chcemy wspólnie z Pesą prowadzić prace badawczo-rozwojowe nad taborem nowej generacji, gdyż szukamy alternatywnych rozwiązań, które podniosą efektywność naszej pracy przewozowej. Nowy tabor ma przyczynić się do zmniejszenia kosztów i będzie to nasza odpowiedź na rosnące ceny energii – wyjaśnia prezes Warsewicz.

Więcej szczegółów przekażemy w ramach relacji z berlińskich targów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
PKP CARGO
umowa
Gama
 • Mariusz Tuszyński – 13.09.2018

  Pierwsza dostawa tych lokomotyw trzeci kwartał 2039 roku :D

 • Bonk Józek – 13.09.2018

  2 lata temu w Berlinie Azjaci byli (wg polskich mediów) zachwyceni Dartem. Minęły dwa lata - gdzie jakiekolwiek zamówienia na to cudo? :D

 • Kuba Brunka – 13.09.2018

  Jeruna

 • Paweł Boćkowski – 13.09.2018

  odlecieli na amen...

 • Sebastian Gomółka – 13.09.2018

  Jak jeden napęd się popsuje, to pojedzie na drugim. A to spryciarze!

 • mechanik – 13.09.2018

  Panie prezesie, zmniejszenie kosztów (dla klienta!) to po pierwsze dbałość o LCC, i to na samym początku rozważań należy mieć na uwadze.

 • Piotr Rytlewski – 13.09.2018

  Reset smsem 😀😀😀😀😀😀😀

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.