TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PESA skończy zamówienie dla DB w marcu 2020 r. Ale już rozmawia o kolejnych
InfoRail.pl - Opublikowano: 01.10.2019 08:16:51
PESA skończy zamówienie dla DB w marcu 2020 r. Ale już rozmawia o kolejnych

Do zakończenia realizacji kontraktu z Deutsche Bahn pozostało PESIE 26 Linków. Łącznie niemiecki przewoźnik odbierze 72 pojazdy.

Do zakończenia realizacji kontraktu z Deutsche Bahn pozostało PESIE 26 Linków. Łącznie niemiecki przewoźnik odbierze 72 pojazdy.

Strony nie są zainteresowane kontynowaniem dostaw. Ale nie oznacza to końca współpracy. Rozmawiamy – zapewnia Krzysztof Sędzikowski, Prezes PESY. Na razie kończymy jeszcze zamówienie na Linki, ale Niemcy wykazują zainteresowanie dalszej współpracy, także w zakresie innych pojazdów – dodaje.

Warto podkreślić, że ze względu na zmieniające się warunki i normy emisji spalin Link może nie być już tym pojazdem, który będzie oferowany na rynek niemiecki. O tym co może go zastąpić szef PESY bliżej nie wspominał. Wiadomo jedynie, że rozmowy trwają.

Prezes PESY podał na targach w Gdańsku, kilka faktów związanych z projektem dla DB:

 Homologacja EBA:

• BR632 /2 czł ./ - maj 2018;

• BR633 /3 czł ./ - lipiec 2018

• Wynegocjowany nowy terminarz dostaw i porozumienie ustalające wzajemne rozliczenia

• Rozpoczęcie dostaw pojazdów - czerwiec 2019 w eksploatacji 54 pojazdy 

• Planowane zakończenie dostaw - grudzień 2019 /BR632/ i marzec 2020 /BR633/

• Dodatkowe zamówienie na 1 pojazd BR632  Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Deutsche Bahn
Niemcy
Link
  • Zygmunt Białka – 01.10.2019

    Żeby się tylko nie zapowietrzyli i nie brali wszystkiego i wygrywali wszystkie przetargi a później się nie wyrabiają i są kary a serwis się nie wyrabia z reklamacjami 🚂 🚊

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.