TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PESA rusza z projektem wagonów COMBI
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.12.2018 16:25:48 2 komentarze
PESA rusza z projektem wagonów COMBI

W zakładach PESY rusza przebudowa wagonów do standardu COMBI.

W zakładach PESY rusza przebudowa wagonów do standardu COMBI.

Jak poinformowała Baza Wagonów Kolejowych na swoim profilu do Bydgoszczy przetransportowany został pierwszy wagon 111A. To jednostka 50 51 20-00 503-6, która przybyła do zakładów PESY z Lublina.

I przypomnijmy. Wagony 111A mają zostać przebudowane do standardu 111A-30 COMBI. Przewoźnik, ale także pasażerowie mogą wiązać z tym wagonami spore nadzieje. Mają być bowiem przyjazne i rodzinom i niepełnosprawnym i rowerzystom. Co z tego wyniknie? Tego jeszcze nie wiadomo, przebudowa dopiero staruje. Jeszcze w Berlinie (we wrześniu 2018 r.) udało nam się dowiedzieć, że projekt był na deskach kreślarskich. Teraz wkracza w kolejny etap. Ten najważniejszy.

Przewoźnik prezentując projekt twierdził, że w wagonach pojawią się: stojaki na rowery, wieszaki na narty, stojaki na duże bagaże, przewijaki dla niemowląt, przedział służbowy, przedział dla rodzin z fotelem dla dziecka, przedział dla osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi czy automat do napojów z możliwością podgrzania mleka dla dziecka. Udogodnień dla najmłodszych pasażerów ma być więcej. I tak rozważane były ekrany do wyświetlania bajek czy mobilne piaskownice. Czekamy na efekty…Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wagon
PESA
PKP Intercity
COMBI
  • DarekP – 01.01.2019

    Na pewno będzie to ciekawy wagon, Pesa lubi stosować nowoczesne rozwiązania, co pokazała np. w 406A. Standard będzie raczej zbliżony do obecnych 141A-10, co generalnie źle nie wygląda. Ważne, żeby było to na tyle funkcjonalne, by dawało się łatwo utrzymać w sprawności przez lata.Nadal nie wiemy, które wózki zostaną zastosowane, czy Pesa postawi na swoje,, czy skorzysta z 25AN?

  • zxcvbnm – 05.01.2019

    Ile czasu spółki grupy PKP będą modernizować wagony? Można by było kupić coś nowego.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.