TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PESA rusza z projektem wagonów COMBI
InfoRail.pl - Opublikowano: 31.12.2018 16:25:48 2 komentarze
PESA rusza z projektem wagonów COMBI

W zakładach PESY rusza przebudowa wagonów do standardu COMBI.

W zakładach PESY rusza przebudowa wagonów do standardu COMBI.

Jak poinformowała Baza Wagonów Kolejowych na swoim profilu do Bydgoszczy przetransportowany został pierwszy wagon 111A. To jednostka 50 51 20-00 503-6, która przybyła do zakładów PESY z Lublina.

I przypomnijmy. Wagony 111A mają zostać przebudowane do standardu 111A-30 COMBI. Przewoźnik, ale także pasażerowie mogą wiązać z tym wagonami spore nadzieje. Mają być bowiem przyjazne i rodzinom i niepełnosprawnym i rowerzystom. Co z tego wyniknie? Tego jeszcze nie wiadomo, przebudowa dopiero staruje. Jeszcze w Berlinie (we wrześniu 2018 r.) udało nam się dowiedzieć, że projekt był na deskach kreślarskich. Teraz wkracza w kolejny etap. Ten najważniejszy.

Przewoźnik prezentując projekt twierdził, że w wagonach pojawią się: stojaki na rowery, wieszaki na narty, stojaki na duże bagaże, przewijaki dla niemowląt, przedział służbowy, przedział dla rodzin z fotelem dla dziecka, przedział dla osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi czy automat do napojów z możliwością podgrzania mleka dla dziecka. Udogodnień dla najmłodszych pasażerów ma być więcej. I tak rozważane były ekrany do wyświetlania bajek czy mobilne piaskownice. Czekamy na efekty…Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wagon
PESA
PKP Intercity
COMBI
  • DarekP – 01.01.2019

    Na pewno będzie to ciekawy wagon, Pesa lubi stosować nowoczesne rozwiązania, co pokazała np. w 406A. Standard będzie raczej zbliżony do obecnych 141A-10, co generalnie źle nie wygląda. Ważne, żeby było to na tyle funkcjonalne, by dawało się łatwo utrzymać w sprawności przez lata.Nadal nie wiemy, które wózki zostaną zastosowane, czy Pesa postawi na swoje,, czy skorzysta z 25AN?

  • zxcvbnm – 05.01.2019

    Ile czasu spółki grupy PKP będą modernizować wagony? Można by było kupić coś nowego.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!