TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PESA: Kontrakt dla Kolei Śląskich do końca I kwartału 2019 roku
InfoRail.pl - Opublikowano: 03.10.2018 10:36:23 3 komentarze
PESA: Kontrakt dla Kolei Śląskich do końca I kwartału 2019 roku (zdjęcie ilustracyjne, fot. KŚ)

PESA dostarczyła kolejnego Elfa2 dla Kolei Śląskich. To czteroczłonowy skład 22WEd-005. Pytamy kiedy zostaną przekazane pozostałe jednostki?

PESA dostarczyła kolejnego Elfa2 dla Kolei Śląskich. To czteroczłonowy skład 22WEd-005. Pytamy kiedy zostaną przekazane pozostałe jednostki?

Jak wyjaśnił nam Maciej Maciejewski z PESY to piąty czteroczłonowy pojazd, który został dostarczony Kolejom Śląskim. Do zamknięcia kontraktu pozostaje siedem takich pociągów.

Zakładamy, że w I kwartale 2019 roku zamkniemy całość kontraktu – powiedział nam Maciej Maciejewski. Ze swej strony będziemy robić wszystko, żeby te pojazdy dostarczyć wcześniej. Biorąc pod uwagę obłożenia produkcyjne, a także problemy z zakupem komponentów i podzespołów niestety trzeba liczyć się z tym, że będzie to właśnie I kwartał przyszłego roku – dodał.

Łącznie zamówienie Kolei Śląskich obejmuje 19 pociągów. PESA dostarczyła 12 z nich, w tym wszystkie dwu i trzyczłonowe. Obecnie w realizacji są składy czteroczłonowe.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl w ubiegłym tygodniu zamknięty został kontrakt na dostawę Elfów2 dla Podkarpacia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Koleje Śląskie
Elf2
  • jatal – 03.10.2018

    @ Gienia Pigwa - Zależy od sytuacji i tego co KŚ i Pesie będzie się opłacać. Z pewnością nie może być za ten okres równocześnie kar i taboru zastępczego. Dla KŚ i Pesy lepszy pewnie byłby tabor. Nie ma zakazu udostępniania taboru zastępczego dłużej niż 3 miesiące. Po tym terminie KŚ mogą wybrać trzykrotne zwiększenie wysokość kary pieniężnej, ale mogą na tym mniej zyskać niż godząc się dalej na tabor zastępczy.

  • DarekP – 04.10.2018

    Podkarpacie dostało w sumie DWA czteroczłony, więc chyba jest logiczne, że jeżeli do zakończenia kontraktu brakowało wtedy 1 szt. to lepiej ją wyprodukować i go zamknąć, a potem zająć się Śląskiem, któremu brakowało wtedy 8 sztuk.

  • DarekP – 04.10.2018

    A co do terminu - lepszy odległy, ale realny, niż obietnice, ale bez pokrycia.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !