TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PESA i Newag za drodzy dla Kolei Wielkopolskich
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.08.2017 12:02:22 1 komentarz
PESA i Newag za drodzy dla Kolei Wielkopolskich

Koleje Wielkopolskie unieważniły przetarg na dostawę czterech szt-ów. Obie złożone oferty okazały się za drogie.

Koleje Wielkopolskie unieważniły przetarg na dostawę czterech szt-ów. Obie złożone oferty okazały się za drogie.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl w przetargu wystartowali PESA i Newag. Firma z Nowego Sącza zaproponowała kwotę 68,85 mln zł, zaś producent z Bydgoszczy – 71,34 mln zł. Obie oferty przekraczały zatem kosztorys zamawiającego, który na ten cel chciał wydać 63,96 mln zł. Stąd decyzja o unieważnieniu.

Przypomnijmy, że przedmiotem zamówienia był zakup czterech spalinowych zespołów trakcyjnych do wykonywania regionalnych kolejowych przewozów pasażerskich wraz z ich dostarczeniem. Pojazdy, które mogły pochodzić nawet z 2015 roku, miały być eksploatowane w celu świadczenia usług kolejowych przewozów pasażerskich.

Zamawiający wymagał dostawy pojazdów posiadających zezwolenie dopuszczenia do eksploatacji typu pojazdu kolejowego wydane bezterminowo. Wykonawca zobowiązany był przeprowadzić na własny koszt i ryzyko dwa pierwsze przeglądy Poziomu Utrzymania P1 każdego z pojazdów oraz pierwszy przegląd Poziomu Utrzymania P2 dla każdego z pojazdów.

Kryteria wyboru to nie tylko cena:

Kryterium jakości - Nazwa: Termin dostawy - Waga: 20

Kryterium jakości - Nazwa: Gwarancja - Waga: 16

Kryterium jakości - Nazwa: Rok produkcji - Waga: 4

Cena - Waga: 60.

Czekamy na powtórkę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
Newag
Koleje Wielkopolskie
szt
  • słupek – 30.08.2017

    To było do przewidzenia po otwarciu ofert, gdy budżet był przekroczony w obu przypadkach. Czas zatem na powtórkę. Osobiście najchętniej widziałbym jako rozstrzygnięcie właśnie to co obrazuje ten tekst, znany już widok Linka w barwach Wielkopolski.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.