TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

PESA Gama Marathon w spółce zależnej od PKP PLK
InfoRail.pl - Opublikowano: 04.09.2018 19:23:41 1 komentarz
PESA Gama Marathon w spółce zależnej od PKP PLK (foto: PKP PLK)

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o., spółka zależna PKP Polskich Linii Kolejowych zawarła umowę najmu nowej lokomotywy elektrycznej.

Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o., spółka zależna PKP Polskich Linii Kolejowych zawarła umowę najmu nowej lokomotywy elektrycznej.

Pojazd zapewni transport nawet 1750 ton ładunku. Będzie wykorzystany przy pracach inwestycyjnych realizowanych przez PPMT w latach 2019 – 2021.

Nowa lokomotywa elektryczna zapewni sprawne dostawy kruszyw na budowy na sieci kolejowej. Dzięki wyposażeniu w tzw. spalinowy moduł dojazdowy, pojazd obsłuży niezelektryfikowaną bocznicę, bez współpracy i oczekiwania na spalinową lokomotywę manewrową. Takie rozwiązanie przyspieszy wyładunek materiału. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, lokomotywa może prowadzić niemal 40 wagonów załadowanych kruszywem, co oznacza, że na miejsce prowadzonych inwestycji jednorazowo trafi ponad 1700 ton ładunków potrzebnych do wykonania robót. Sprawny dowóz materiałów wpłynie na szybsze tempo prac na modernizowanych odcinkach.

Umowę najmu nowej lokomotywy elektrycznej Gama typu 111Ed ze spalinowym modułem dojazdowym MARATHON Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o. (PPMT) zawarło z Rail Capital Partners sp. z o.o. Pojazd będzie wykorzystywany podczas prowadzenia prac inwestycyjnych realizowanych przez PPMT w latach 2019 – 2021.

- Sprawna realizacja prac na liniach kolejowych wymaga korzystania z najnowszych rozwiązań. Dysponowanie przez PPMT tak nowoczesnym pojazdem jak lokomotywa Gama, zwiększy potencjał i konkurencyjność naszej spółki. Dzięki modernizacjom, zyskujemy lepszą jakość infrastruktury kolejowej w Polsce oraz większy poziom bezpieczeństwa. - mówi Leszek Linkner, prezes Zarządu Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o.

Nowoczesna lokomotywa elektryczna to niejedyny sprzęt, który długoterminowo wzmocni PPMT. Spółka w 2018 r. podpisała umowy na zakup podbijarki torowej i rozjazdowej, nowoczesnego pociągu sieciowego i zgrzewarki szyn, która umożliwia przejazd po drodze i torze. Nowoczesny sprzęt to lepsze możliwości sprawnej realizacji inwestycji kolejowych i prowadzenia prac utrzymaniowych, które zwiększają potencjał kolei.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PESA
PKP PLK
lokomotywa
Gama
  • Kaszebe – 05.09.2018

    @Marcin Budakiewicz. Biorąc pod uwagę jaką "laurką"jest powyższy artykuł ciekawe jest kto może być sponsorem artykułu ? I dlaczego ...A? ; D))))

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !