TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pendolino przyjechało do Zakopanego
InfoRail.pl - Opublikowano: 20.03.2017 07:12:15 11 komentarzy
Pendolino przyjechało do Zakopanego (screen YT)

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl w weekend Pendolino testowo pojawiło się w Zakopanem. Zostało powitane przez Górali, maszynista zaś dostał ? oscypka.

Jak już informowaliśmy na łamach InfoRail.pl w weekend Pendolino testowo pojawiło się w Zakopanem. Zostało powitane przez Górali, maszynista zaś dostał ? oscypka.

Tak jak pisaliśmy w piątek była to jazda próbna. Skład ED250-012 zameldował się w stolicy polskich Tatr kilkanaście minut przed północą, w sobotę, 18 marca. Z przejazdu zadowolony była maszynista, który po przyjeździe do Zakopanego stwierdził, że bardzo dobrze tu się prowadzi pociągi. Dla nas też to jest nowe doświadczenie poprowadzić na tej trasie skład Pendolino ? mówił Krzysztof Łękawski. Jechaliśmy z prędkością rozkładową, jaką dopuszcza linia dla wszystkich pociągów, czyli między 50 a 100 km na godzinę ? dodał. Dziś czas przejazdu pociągu z Krakowa do Zakopanego to ok. 3 godziny i 50 minut. Rekord, do którego trudno obecnie nawet się zbliżyć należy do Luxtorpedy, która w 1936 trasę tę pokonała w 2 godziny i 18 minut. Dziś oferta kolei na tej trasie jest nieatrakcyjna głównie z uwagi na prawie dwukrotnie dłuższy czas przejazdu niż autobusem. Po zakończeniu prac modernizacyjnych i budowlanych ma się to zmienić. Rekordy chyba jednak nie padną nawet wtedy.

Kiedy Pendolino pojadą liniowo do Zakopanego? PKP Intercity na razie nie ujawniają szczegółów. Wydaje się, że będzie to możliwe dopiero po zakończeniu prac związanych z budową dwóch łącznic na trasie z Krakowa. Na razie nie wiemy też w jakiej relacji miałby kursować skład do i z Zakopanego. Testowo w stolicy polskich Tatr pojawiła się jednostka, która wcześnie obsługiwała połączenie z Gdyni do Krakowa. To właśnie najprawdopodobniej z Trójmiasta miałyby kursować Pendolino do Zakopanego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pendolino
PKP Intercity
Zakopane
 • kolejFAN – 20.03.2017

  3:50? dla pociągu IC/EX? chyba na głowę upadli. Przecież flirt albo dart czy Edyta jest w stanie pokonać ten odcinek dużo szybciej, szczególnie gdy łącznice zostaną oddane do użytku.

 • PodróżującyPoEuropie – 20.03.2017

  Oj człowieczku (kolejFAN) z rozumkiem Kubusia Puchatka . Nie rozumiesz tego że Pedziolino to prestiż dlatego dociera do takiej dziury jak Kołobrzeg lub Gosiewo czytaj Włoszczowa . A wiadome jest że górale to PiSowski elektorat więc musi dotrzeć do pod Tatrzańskiego Żoliborza SUPER HIPER DE LUX POCIĄG bo czym ma do jechać Prezes do Elektoratu . Szacunkiem dla pracowników PKP IC

 • ex-allensteiner – 20.03.2017

  Niech lepiej pendolino pojedzie przez Olsztyn do Szyman.

 • GóralwKrakowie – 20.03.2017

  Akurat zamiast pendolino na trasie Zakopane - Kraków powinny jeździć co 15 do 30 min pociągi typu Impuls. Wtedy ludzie by mieli rzeczywista alternatywę. A nie pociąg raz na 2h...

 • Hmm – 20.03.2017

  A to ic ma impulsy?

 • G.kolejarz – 20.03.2017

  Jeżeli naprawią tory tak aby dało się pokonać trasę w 2 godziny to ok. Chociaż ja wolałbym aby kupili parę wagonów panoramicznych choćby używanych .

 • kolejFAN – 21.03.2017

  [komentarz usunięty, powód: -]

 • guido – 21.03.2017

  Proponuję pendolino w relacji Hel-Gdynia(z wiadomych powodów nie Gdańsk)-Toruń-Licheń(jeśli nie ma tam stacji to ją wybudowac)-Warszawa-Włoszczowa-Kraków-Zakopane.No i wszystko.......Można by nazwac go "Pendolino Narodowe"albo jakoś tak.......

 • kolejFAN – 22.03.2017

  @guido i @podróżujacy palcem po mapie - takie wpisy sobie na onecie zamieszczajcie w ścieku.

 • soad – 23.03.2017

  Zapewne na takiej trasie lepiej by sobie poradził Flirt lub Dart

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.