TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pendolino defektują, rezerwa minimalna
InfoRail.pl - Opublikowano: 18.05.2018 08:57:04 3 komentarze
Pendolino defektują, rezerwa minimalna

Czwartek, 17 maja, nie był udanym dniem dla PKP Intercity. Kolejnym ostatnio.

Czwartek, 17 maja, nie był udanym dniem dla PKP Intercity. Kolejnym ostatnio.

Dwa flagowe składy przewoźnika, a więc ED250 nie dojechały do stacji docelowej, w obu przypadkach na Pomorze. Jak poinformował nas jeden z Czytelników zdefektowały jednostki jadące z Krakowa do Kołobrzegu (EIP3801) oraz z Gliwic do Gdyni (EIP4505). W obu przypadkach wiązało się to ze znacznymi utrudnieniami dla pasażerów, którzy w Warszawie musieli przesiąść się do składów zastępczych. I o ile do Kołobrzegu pojechał inny ED250, o tyle dla pasażerów jadących do Gdyni pociągiem z Gliwic Pendolino już nie starczyło. Musieli przesiąść się do składu wagonowego.

Jak na razie nie udało nam się ustalić jakie konkretnie awarie dotknęły dwa powyższe składy i czy wiąże się to z dłuższą przerwą w ich eksploatacji.

Przypomnijmy też, że z testów w Czechach wróciła jednostka ED250-001. Nadal wyłączone z ruchu są pociągi, które brały udział w zderzeniach z samochodami. Rezerwa we flocie Pendolino jest zatem minimalna.

Dziś (18 maja) z przyczyn technicznych pociąg EIP nr 5300/1 relacji Gdynia Główna- Kraków Główny na odcinku Gdynia Gł. - Warszawa Wschodnia pojechał w zestawieniu jeden wagon klasy pierwszej, wagon restauracyjny oraz sześć wagonów klasy drugiej w tym wagon przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pendolino
ED250
PKP Intercity
  • Edi666 – 18.05.2018

    Dobra zmiana

  • wiesio – 18.05.2018

    jakby kupili krajowe pociągi to by nie musieli czekać 2,5 roku na naprawę.

  • mechanik – 25.05.2018

    @wiesio Jakieś merytoryczne uzasadnienie (głupiej) tezy?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !