TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pechowy wtorek dla autobusów. Trzy wypadki
- Opublikowano: 06.06.2019 11:00:01
Pechowy wtorek dla autobusów. Trzy wypadki; fot. Policja

4 czerwca miały miejsce trzy zdarzenia drogowe z udziałem autobusów - w Łódzkim, Mazowieckim i na Podkarpaciu. Na szczęście - bez ofiar

4 czerwca miały miejsce trzy zdarzenia drogowe z udziałem autobusów - w Łódzkim, Mazowieckim i na Podkarpaciu. Na szczęście - bez ofiar.

Łódzkie

Kilkanaście osób zostało rannych w wyniku zderzenia autobusu miejskiego i samochodu osobowego w Zduńskiej Woli (Łódzkie) – poinformowała PAP st. sierż. Kamila Sowińska z komendy powiatowej policji w Zduńskiej Woli. Sprawca wypadku był nietrzeźwy.

Do wypadku doszło we wtorek przed godziną 15 na ul. Karsznickiej w Zduńskiej Woli. Jak wyjaśniła st. sierż. Sowińska, kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem podczas skręcania w ul. Karsznicką i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka autobusem komunikacji miejskiej. Dodała, że kierowca osobówki miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

"Poszkodowanych zostało kilkanaście osób podróżujących autobusem. Mają ogólne potłuczenia i obrażenia. Jest im udzielana pomoc na miejscu przez służby medyczne" – przekazała policjantka. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do szpitala trafili kierowca i pasażer audi. Drugi z mężczyzn został tam przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak poinformował PAP, że autobusem podróżowało w sumie 13 osób.

Mazowieckie

Do drugiego wypadku we wtorek doszło w pobliżu Parznic na drodze wojewódzkiej 733. Autobus przewożący wycieczkę szkolną z Radomia zderzył się z samochodem osobowym.

-"W wyniku wypadku trzy osoby trafiły do szpitala - poinformowała Justyna Leszczyńska z biura prasowego KMP w Radomiu.

Jak wynika ze wstępnych analiz policji, kierowca autobusu próbował minąć zjeżdżające na lewy pas auto osobowe. W wyniku manewru doszło do zderzenia, w skutek którego trzy osoby - kierowca osobówki i dwoje dzieci biorących udział w wycieczce - trafiły do szpitala.

Małopolskie

I trzeci wypadek z 4 czerwca. Przed godziną 19.00, na drodze W 977 w miejscowości Siedliska autokar wiozący na Podkarpacie 48 dzieci (w wieku 11-12 lat) z wycieczki w górach, wpadł do rowu.

Do zdarzenia doszło podczas wyprzedzania osobowego renault.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni kierowca autobusu zignorował znak P-4 (podwójna linia ciągła), uderzył w skręcającą w lewo osobówkę, po czym przejechał przez chodnik, uszkadzając barierki na odcinku ponad 20 metrów i ostatecznie zatrzymał się w rowie na lewej stronie jezdni. Kierowcy autokaru jak i 28-letniemu kierowcy renault nic się nie stało. Z uwagi na złe samopoczucie sześciu nastolatków, którzy skarżyli się na bóle brzucha i głowy, przewieziono ich do szpitala w Tarnowie i Gorlicach. Na szczęście po rutynowych badaniach dzieci z rodzicami mogły opuścić szpital. Pozostali podróżujący wrócili do domów zastępczym autobusem.

Kierowcy autokaru zatrzymano prawo jazdy, natomiast pojazd którym poruszał się, został zabezpieczony na policyjnym parkingu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Mazowieckie
Małopolskie
Łódzkie