TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Październikowa korekta rozkładu jazdy, PKP podają szczegóły zmian
InfoRail.pl - Opublikowano: 05.10.2018 08:44:39
Październikowa korekta rozkładu jazdy, PKP podają szczegóły zmian

21 października zostanie wprowadzona ostatnia w tym roku korekta w rozkładzie jazdy pociągów.

21 października zostanie wprowadzona ostatnia w tym roku korekta w rozkładzie jazdy pociągów.

Jak podają PKP PLK dla podróżnych gotowe będą nowe, wygodne perony m.in. na warszawskiej linii obwodowej. Zmiany w rozkładzie pozwalają na zaplanowanie kursowania pociągów przy jednoczesnym prowadzeniu prac modernizacyjnych na sieci kolejowej. Informacje o zmianach są już dostępne w Internecie.

Październikowa korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 21 października do 8 grudnia. PKP Polskie Linie Kolejowe i przewoźnicy wspólnie opracowali ofertę połączeń kolejowych. Maksymalnie wykorzystywana jest dostępna przepustowość linii kolejowych. Zmiany w rozkładzie są związane z realizowanymi na sieci kolejowej inwestycjami z Krajowego Programu Kolejowego. Ich efektem będzie lepsza komunikacja w regionach i wyższy komfort stacji i przystanków.

Nowe perony i powrót pociągów na trasę Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia

Na zmodernizowanej warszawskiej linii obwodowej nowe, wygodne perony na przystankach Warszawa Koło, Warszawa Młynów, Warszawa Wola i stacji Warszawa Zachodnia (peron 8) są przygotowywane do otwarcia. Dla mieszkańców stolicy przystanki stanowią ważne punkty przesiadkowe z pociągów do innych środków komunikacji. Osoby o ograniczonej mobilności będą mogły skorzystać z wind i pochylni a osoby niewidome i niedowidzące ze ścieżek naprowadzających. Na linii trwają jazdy testowe. Od 21 października zaplanowane są regularne kursy pociągów przez linię obwodową i dalej m.in. do Mławy, Działdowa i Ciechanowa.

Koleją po Wielkopolsce

Dobre podróże zapewni powrót pociągów na zmodernizowane tory z Obornik Wielkopolskich do Piły. Podróżni skorzystają z komfortowych, nowych peronów na stacjach i przystankach m.in. w Obornikach Wielkopolskich.

Kontynuowane są prace trasie z Poznania do Warszawy. Pociągi dalekobieżne kursują nadal okrężnie przez Gniezno i Inowrocław Rąbinek, a w komunikacji regionalnej na odcinku Konin – Kutno za pociągi kursują autobusy. Podróżni powinni zapoznać się ze zmianami w relacjach Łowicz Główny – Skierniewice oraz Skierniewice – Kutno.

W województwie łódzkim zmiany czekają podróżujących na trasie Łódź – Sieradz. Szczegółowe informacje przekazują przewoźnicy. PLK modernizują w regionie tory na trasie ze Zduńskiej Woli do Łodzi Kaliskiej. Na stacji Zduńska Wola już powstają nowe perony.

Pociągiem przez Małopolskę i Podkarpacie

W aglomeracji krakowskiej na szlaku Kraków Płaszów – Kraków Bieżanów oddany został peron na przystanku Kraków Prokocim. Nowy, wyższy obiekt ułatwia podróżnym wsiadanie do pociągów. W najbliższych tygodniach podróżni skorzystają z podobnego obiektu na stacji Kraków Bieżanów.

Na Podkarpaciu od 22 października za pociągi kursujące z Rzeszowa do Głogowa Małopolskiego wprowadzona będzie komunikacja zastępcza

Kolej na Pomorze

W Trójmieście zmienia się stacja Gdańsk Główny. Jest już wygodny, zmodernizowany peron nr 2. W listopadzie zakończy się komunikacja autobusowa i pociągi pojadą po nowych torach z Malborka do Kwidzyna, gdzie będą wyższe perony w Kwidzynie, Ryjewie, Brachlewie i Sztumskiej Wsi.

Pociągi PKP Intercity w relacji Warszawa-Lublin nadal kursują zmienioną trasą przez Parczew. Od 21 października pociągi ze Szczecina: IC Barbakan relacji Szczecin Gł. – Kraków Gł. – Szczecin Gł., Włókniarz relacji Szczecin Gł. – Łódź Fabryczna – Szczecin Gł. oraz Portowiec relacji Szczecina Gł. Katowice – Szczecin Gł. zmienią swoją trasę. Na odcinku Poznań Gł. - Łódź Widzew pojadą przez Inowrocław Rąbinek, Kutno i Łęczycę. Dodatkowo IC Barbakan na odc. Poznań Gł. - Szczecin Gł. będzie kursował przez Rzepin.

Pociąg IC Orłowicz relacji Kraków – Olsztyn – Kraków pomiędzy Krakowem Głównym a Miechowem będzie kursował w połączeniu z IC Wawel. Dzielenie składów nastąpi w Miechowie. Niektóre pociągi w okresie obowiązywania korekty rozkładu jazdy będą kursować przez Kraków Płaszów, z pominięciem stacji Kraków Główny. Szczegóły połączeń na www.intercity.pl.

Więcej nowoczesnych peronów i dworców

Przebudowywane są m.in. perony na Dolnym Sląsku – w Świebodzicach i Wałbrzychu Szczawienko, na stacji Rzeszów Główny, Szczecin Główny Małkinia i Sadowne. Wkrótce rozpocznie się także budowa nowego przystanku Wałbrzych Centrum i modernizacja stacji Kiekrz i Szamotuły na linii Poznań – Szczecin.

Obok modernizacji linii i stacji kolejowych, przebudowywane są także dworce. Dzięki inwestycjom PKP S.A. w całym kraju zmodernizowanych oraz wybudowanych od podstaw zostanie około 200 obiektów. W nowopowstałym budynku dworca Poznań Garbary znalazły się m.in. kasa biletowa i poczekalnia. Obiekt został przystosowany do obsługi podróżnych mających trudności z poruszaniem się, w tym osób niewidomych i niedowidzących. Przygotowano także miejsca parkingowe i wiatę rowerową przed budynkiem. W tym roku podróżni skorzystają z odnowionych dworców na stacjach: Poznań Główny (Dworzec Zachodni), Strzelin, Jawor, Siechnice, Święta Katarzyna i Smardzów Wrocławski.

Informacja dla podróżnych

21 i 22 października mobilni informatorzy będą służyć pomocą podróżnym na największych dworcach: Warszawie Centralnej, Wschodniej i Zachodniej, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Zakopanem, Krakowie Głównym, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie. Informacji udzielają także pracownicy punktów InfoDworzec.

Przyszły rozkład jazdy jest już dostępny na stronie portalpasazera.pl. Z wyprzedzeniem pojawi się także na stacjach i przystankach w formie plakatów. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach i infokioskach na stacjach. bezpośrednio u przewoźników kolejowych. Informacje na temat rozkładu jazdy przekazują przewoźnicy. Ofertę PKP Intercity można znaleźć na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity SA).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP PLK
PKP Intercity
rozkład jazdy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.