TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pasażerowie wracają do kolei, dobry rok 2016!
InfoRail.pl - Opublikowano: 27.01.2017 10:45:39 4 komentarze
Pasażerowie wracają do kolei, dobry rok 2016!

292,4 mln pasażerów ? tylu podróżnych skorzystało z pociągów w 2016 roku. To duży wzrost w porównaniu do lat poprzednich. Dlatego miniony rok można ocenić jako dobry dla przewozów pasażerskich.

292,4 mln pasażerów ? tylu podróżnych skorzystało z pociągów w 2016 roku. To duży wzrost w porównaniu do lat poprzednich. Dlatego miniony rok można ocenić jako dobry dla przewozów pasażerskich. Urząd Transportu Kolejowego przygotował dane podsumowujące rok 2016 na kolei.

Liczba pasażerów kolei w 2016 roku wzrosła o ponad 12 milionów (4,3%) w porównaniu z rokiem poprzedzającym. Porównanie z 2014 r. jest jeszcze korzystniejsze. W tym przypadku wzrost wynosi ponad 23 miliony podróżnych. Istotnie wzrosła też praca przewozowa, czyli iloczyn liczby pasażerów i odległości. W 2016 roku wyniosła 19,2 mld pasażero-kilometrów. Tu zwyżka była jeszcze większa, bo w porównaniu z 2015 r. praca przewozowa była większa o prawie 10% (1,8 mld pasażero-kilometrów). Oznacza to, że bardziej popularne stały się przejazdy na większe odległości. Praca eksploatacyjna wyniosła 159,9 pociągokilometrów.

Mamy za sobą dobry rok w przewozach pasażerskich. Ponad 290 milionów pasażerów oznacza, że podróżni wracają na kolej. To, co przekonuje do kolei to z pewnością nowy komfortowy tabor, a także coraz lepsze czasy przejazdu ? podsumowuje Ignacy Góra, Prezes UTK.

Liderem rynku przewozowego są nadal Przewozy Regionalne, które w porównaniu z 2015 rokiem straciły pasażerów. Na plusie PKP Intercity. Rok 2016 był też dobry dla Kolei Dolnośląskich i Kolei Małopolskich.

Znaczny wzrost wykonywanej pracy przewozowej zanotowały PKP Intercity. Najwięcej straciły Przewozy Regionalne. Na plusie Koleje Dolnośląskie, Koleje Małopolskie i ŁKA.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
UTK
 • As – 27.01.2017

  Pół miliarda pasażerów to następny cel. Polska kolej musi być wysokiej jakości.

 • Piotruś – 28.01.2017

  Pasażerowie wracają do kolei tylko dzięki .... (patrz zdjęcie).

 • kolejFAN – 29.01.2017

  Dzieki karpiom i flyrtom na pewno nie wracaja.Dzieki opoznionemu i awaryjnemu Kociewiu i Matejce z Zamoscia tez z pewnoscia nie!!

 • kris-kross – 14.03.2017

  Ciekawe czy w statystykach ujeto takze darmowy/poldarmowy przewoz ludzi na SDM? To byla jednorazowa impreza, ktora przyciagnela tysiace ludzi. Szybko sie nie powtorzy.Tak tylko z ciekawosci podpytuje KG

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.