TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pasażerowie podziękowali ratownikom
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.01.2019 09:00:58
Pasażerowie podziękowali ratownikom

W miesiąc po tragicznym wypadku autobusu pod Polkowicami odbyło się spotkanie osób poszkodowanych w wypadku z przedstawicielami służb ratunkowych.

14 stycznia - w miesiąc po tragicznym wypadku autobusu pod Polkowicami - odbyło się spotkanie osób poszkodowanych w wypadku z przedstawicielami służb ratunkowych.

Przypomnijmy, że do wypadku autokaru, który wiózł z jarmarku wigilijnego we Wrocławiu grupę 51 osób, w większości podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej, doszło 6 grudnia w ciągu drogi S3 w pobliżu miejscowości Sucha Górna (gm. Polkowice). Z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn autokar wpadł w poślizg, po czym przewrócił się na bok. W wyniku tego zdarzenia zginęła jedna osoba, a kilkanaście było rannych, w tym kilka ciężko. Opiekę nad lżej rannymi przejęły służby w Polkowicach, organizując im transport, gorące napoje, żywność, opiekę lekarska i psychologiczną. Ostatni ranni po badaniach lekarskich i opatrzeniu ran wyjechali z Polkowic następnego dnia o świcie

Przybyli, aby podziękować

14 stycznia polkowicki ratusz przeżywał wizytę gości z gmin Pszczew, Międzyrzecz i Przytoczna, skąd pochodzą osoby, które wzięły udział w tragicznym wypadku autokaru z 6 grudnia.

Wszyscy goście, zarówno samorządowcy jak i poszkodowani składali na ręce władz miasta i przedstawicieli służb wyrazy wdzięczności za – jak podkreślali – szybką, profesjonalną i przepełniona troskliwością akcję ratunkową.

– W ratowaniu ludzi najważniejsze są pierwsze minuty oczekiwania na pomoc. To najdłuższe minuty. Jednak pierwsze słowa, jakie usłyszałem od mieszkańców naszej gminy po powrocie, mówiły o tym, że służby pojawiły się natychmiast – przypomniał Remigiusz Kucharczyk, wójt Przytocznej.

O sprawności ratowników i służb medycznych mówili także samorządowcy z Międzyrzecza i Pszczewa.

– Żadne pieniądze, żadne nagrody ani nawet żadne słowa nie są w stanie zrównoważyć tego, co dla nas zrobiliście – powiedział burmistrz Międzyrzecza. Z kolei wójt Pszczewa zapewniał, że wdzięczność za pomoc okazaną poszkodowanym powinna niebawem przekuć się w partnerskie współdziałanie.

Nagrody dla służb

Słów tych słuchali przedstawiciele służb, które brały udział w akcji ratowniczej 6 grudnia, m. in. jednostek państwowej i ochotniczych straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, Straży Miejskiej w Polkowicach, policji, JRGH KGHM w Sobinie, Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych, i in.

Przedstawiciele trzech samorządów goszczący w polkowickim ratuszu przekazali na ręce kilkunastu szczególnie zasłużonych osób specjalne nagrody. Przedstawiciele wszystkich służb biorących w akcji ratowania pasażerów autobusu otrzymali pamiątkowe podziękowania na piśmie. Służbom podziękował także burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

– W momencie, kiedy dojechałem na miejsce zdarzenia, teraz już mogę to powiedzieć, byłem roztrzęsiony, a wśród mnie jak w maszynie chodzili ludzie, którzy od początku wiedzieli, co powinni robić – wspominał.

Choć spotkanie miało kurtuazyjny charakter, to szybko zamieniło się w pełne wzruszeń i wspomnień spotkanie przyjaciół. Wiele osób padało sobie w objęcia, były łzy, ale były też uśmiechy i brawa dla ratowników oraz uratowanych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Dolnośląskie