TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pasażerowie mogą sprawdzić zajętość miejsc w pociągach PKP Intercity
InfoRail.pl - Opublikowano: 28.11.2017 12:43:43 3 komentarze
Pasażerowie mogą sprawdzić zajętość miejsc w pociągach PKP Intercity

Kolejna nowość w internetowym systemie sprzedaży PKP Intercity. Podróżni kupujący bilety przez stronę intercity.pl mogą już sprawdzić zajętość miejsc w wybranym pociągu. To kolejne udogodnienie dla pasażerów.

Kolejna nowość w internetowym systemie sprzedaży PKP Intercity. Podróżni kupujący bilety przez stronę intercity.pl mogą już sprawdzić zajętość miejsc w wybranym pociągu. To kolejne udogodnienie dla pasażerów.

Przewoźnik przypomina, że od zeszłego tygodnia za pośrednictwem Internetu można już nabyć bilety na przejazdy z przesiadką. Dzięki wprowadzonym przez przewoźnika rozwiązaniom, planowanie podróży staje się jeszcze łatwiejsze.

Zajętość miejsc w pociągu przez Internet

Jak wynika z przeprowadzonych przez PKP Intercity badań na grupie ponad 830 osób, dla blisko 75 proc. podróżnych informacja o zajętości miejsc w pociągu ma duże znaczenie w podejmowaniu decyzji o zakupie biletu. Dlatego od ubiegłego tygodnia na stronie intercity.pl przy każdym z połączeń znajduje się informacja o frekwencji w danym pociągu. W lewym dolnym rogu witryny została umieszczona legenda z wyjaśnieniem każdego oznaczenia. Dzięki nowemu rozwiązaniu podczas planowania podróży pasażer może sam sprawdzić frekwencję w pociągu i zdecydować się na wybór konkretnego połączenia. Frekwencja jest wyświetlana w czasie podejmowania decyzji o zakupie biletu i aktualizowana na bieżąco w systemie. Z funkcjonalności można skorzystać także przy wyborze przejazdu z przesiadką.

Bilety z przesiadką

Po wprowadzeniu możliwości wyboru różnych zniżek w ramach jednej transakcji, od ubiegłego tygodnia podróżni mogą przez Internet kupić bilety na połączenia z przesiadką. Bilet online można nabyć na przejazd dwoma pociągami w komunikacji krajowej, czyli z jedną przesiadką. W przypadku wyszukania połączeń, gdzie czas na przesiadkę jest krótszy niż 10 min., system wyświetla użytkownikowi odpowiedni komunikat ostrzegawczy o niewielkim czasie na przejście do innego pociągu. Dodatkowo przewoźnik o połowę skrócił także czas przerwy technologicznej na stronie intercity.pl, która obecnie trwa od godz. 23:45 do godz. 00:30.

Wszystkie z wprowadzonych przez PKP Intercity udogodnień wpłyną na poprawę komfortu planowania podróży pociągami przewoźnika. Internetowy system sprzedaży cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych. Od stycznia do końca października br. ponad 40 proc. pasażerów nabyło bilety przez Internet lub aplikację IC Mobile Navigator.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
bilet
  • Konrad – 28.11.2017

    Szkoda że w Warce tylko 3 pośpieszne się zatrzymają a w Szydłowcu 1

  • X – 28.11.2017

    Tylko 4 stopniowa skala? I to ma być przydatna informacja (no może poza "brak wolnych miejsc") ? Zapewne do jej określenia potrzebne były jakieś "widełki". Nie można było wyświetlić po prostu ilości wolnych miejscówek? Czy system informatyczny nie jest zwyczajnie w stanie dźwignąć tego "ciężaru"?

  • anarh – 28.11.2017

    nie ma wyboru , tylko co sugeruje system , odnosnie przesiadki . np w W-wie przesiadka z IEP na tlk niemożliwa bo sugeruje 2 EIP . różnica odjazdów 12 min. . więc lipa. o co chodzi , o droższy bilet 3-4 krotnie .

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!