TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pasażerka Słonecznego: Już nigdy nie skorzystam z tego połączenia!
InfoRail.pl - Opublikowano: 20.08.2019 10:01:47 1 komentarz
Pasażerka Słonecznego: Już nigdy nie skorzystam z tego połączenia!

Wczoraj na łamach InfoRail.pl pisaliśmy o gigantycznych problemach pasażerów Słonecznego, którzy na zakończenie długiego weekendu nie zmieścili się do pociągu.

Wczoraj na łamach InfoRail.pl pisaliśmy o gigantycznych problemach pasażerów Słonecznego, którzy na zakończenie długiego weekendu nie zmieścili się do pociągu.

Koleje Mazowieckie nie znalazły czasu, aby odpowiedzieć na nasze pytania dotyczące biletów, które mimo olbrzymiego tłoku można było kupować nadal na kilka minut przed odjazdem pociągu.

Udało nam się natomiast dotrzeć do jednej ze "szczęśliwych" pasażerek Słonecznego, której udało się wsiąść do pociągu w Gdyni. Dalej było to już niewykonalne. Jej relacja potwierdza nasze wcześniejsze doniesienia.

Ludzie w Gdańsku próbowali ostatkiem sił dostać się do pociągu. W znacznej części przypadków bezskutecznie. Podróż z Gdyni do Warszawy, trwająca ponad cztery godziny to był koszmar. Zaduch, smród, brak jakichkolwiek szans na dostanie się do toalety, niedziałająca klimatyzacja. Prawie mdleliśmy. Konduktor zamiast próbować łagodzić sytuację bredził coś od rzeczy. Już nigdy nie skorzystam z tego pociągu – tak podróż Słonecznym opisuje jedna z jego pasażerek.

Niestety przewoźnik nie pokusił się o wydanie żadnego komunikatu w tej sprawie. Nie padło słowo "przepraszam". Szkoda. Wydawało nam się, że standardy w Kolejach Mazowieckich są wyższe…

Dodatkowo wyszło na jaw, że nikt nie kontroluje liczby sprzedawanych biletów na połączenie z Ustki. Wszyscy chętni mogą je nabyć. Nie wszyscy jednak mogą zmieścić się do pociągu. Wydaje się, że skoro Koleje Mazowieckie nie są w stanie same poradzić sobie z tym problemem do akcji powinien wkroczyć UTK, na reakcję którego czekamy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
bilet
Słoneczny
Gdańsk
  • DarekP – 27.08.2019

    Co jest dziwnego w tym, że w szczycie sezonu nie wszyscy chętni są w stanie się pomieścić w jednym pociągu. Z góry wiadomo, że pociąg ma określoną pojemność i wejdzie określona liczba ludzi. Podobnie jest w komunikacji podmiejskiej, którą obsługuje KM albo w komunikacji miejskiej w mieście. Stajemy się narodem roszczeniowym i bezmyślnym na zasadzie mnie się należy. Jest ładna pogodna to sobie pojadę, albo i nie, ale miejsce dla mnie ma być i już.Zawsze trzeba pamiętać, że połączenia w niskiej cenie będą oblegane, to jest wpisane w zasady gry rynkowej.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!