TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Parowozy jednak nie wracają!
InfoRail.pl - Opublikowano: 03.08.2018 17:59:18 1 komentarz
Parowozy jednak nie wracają!

Od sierpnia na trasy miały wrócić składy obsługiwane parowozami. Nie wrócą.

Od sierpnia na trasy miały wrócić składy obsługiwane parowozami. Nie wrócą.

W lakonicznym komunikacie na Facebooku Koleje Wielkopolskie informują, że z uwagi na wysokie temperatury i ryzyko pożarowe połączenia realizowane trakcją parową będą obsługiwane przez szynobusy. Obowiązuje do dnia 7 sierpnia.

Jak się okazuje zagrożenie pożarowe jeszcze nie minęło. Parowozy stwarzają zagrożenie pożarowe; szczególnie trasa do Leszna prowadzi tuż przy polach uprawnych – powiedział kilka dni temu Dyrektor Parowozowni Wolsztyn Wojciech Marszałkiewicz. Informując o wznowieniu kursów zapewnił, że podobna wakacyjna przerwa już się nie powtórzy. Rzeczywiście dotarły do nas głosy krytyki w związku z tą decyzją. Więcej nie powtórzymy takiej przerwy w wakacje. To był nasz błąd, chociaż ta przerwa była ujęta w umowie z samorządem; żałuję, że nie zasugerowałem zmiany jej terminu – powiedział PAP dyrektor Parowozowni Wolsztyn. Jak się okazuje wszystko na nic. Przynajmniej do 7 sierpnia parowozy nie pojadą. No chyba, że komercyjnie, tak jak jeździły w lipcu. Na trasach, które zagrożenia pożarowego nie stwarzały…Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
parowóz
Wolsztyn
Parowozownia Wolsztyn
Koleje Wielkopolskie
  • Kaszebe – 04.08.2018

    Zajebiście!; ))) To i tak że nie przedstawiono argumentów "że krowy przestaną dawać mleko a kury przestaną się nieść".Widać że ,może ,ktoś chce zlikwidować,zamknąć pociągi parowozowe by może później otworzyć je pod własnym szyldem ?!Tak,tzw.sonderzugi są dochodowe ale po co dawać rozkładowe?!?!?!?!?Za poprzedniej epoki by zamknąć linię miast dwóch ryflaków dawano Bipę i frekfencja z 60% spadała do 10 i to wystarczyło a nie ma co wspominać że kiedyś,za Keisera były podobne pogody i nikt ruchu nie wstrzymywał . Tu jest przygotowywany jakiś"wałek"!Może być tak że po przejęciu przez prywatnego nie będzie problemów z pogodą!

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !