TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Parowóz ponownie w Piaseczyńsko - Grójeckiej Kolei Wąskotorowej. Do 2030 roku
- Opublikowano: 25.01.2019 09:23:39
Parowóz ponownie w Piasecznie (źródło: Facebook/Piaseczyńsko - Grójecka Kolej Wąskotorowa)

21 stycznia 2019 roku to przełomowa data w życiu Piaseczyńsko - Grójeckiej Kolei Wąskotorowej. Na wąskie torach znów zawitał parowóz – poinformowała kolejka na swoim profilu.

21 stycznia 2019 roku to przełomowa data w życiu Piaseczyńsko - Grójeckiej Kolei Wąskotorowej. Na wąskie torach znów zawitał parowóz – poinformowała kolejka na swoim profilu.

Parowóz Px48-3916 został użyczony przez Stację Muzeum na podstawie trójstronnej umowy pomiędzy Stacją Muzeum a Gminą Piaseczno i Piaseczyńsko-Grójeckim Towarzystwem Kolei Wąskotorowej na okres do 2030 roku z możliwością wydłużenia tego okresu.

Po rozładunku parowozu przystąpiono do jego inspekcji. Pojazd jest w dobrym stanie technicznym i wizualnym wymaga jednak kilku koniecznych napraw. Po ich wykonaniu będzie możliwe przywrócenie go do eksploatacji. Jak informuje Kolej przyjazd parowozu na stację Piaseczno Miasto był możliwy dzięki doskonałej współpracy i przychylności Stacji Muzeum oraz władz Gminy Piaseczno.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
parowóz
wąskotorówka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.