TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pakiet podróżnika to nie wspólny bilet
InfoRail.pl - Opublikowano: 24.01.2018 11:06:24
Pakiet podróżnika to nie wspólny bilet

Pakiet podróżnika to nie jest wspólny bilet – mówi nam Dariusz Grajda, Prezes Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych i Członek Zarządu Kolei Mazowieckich. To trzy bilety na jednym blankiecie – dodaje.

Pakiet podróżnika to nie jest wspólny bilet – mówi nam Dariusz Grajda, Prezes Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych i Członek Zarządu Kolei Mazowieckich. To trzy bilety na jednym blankiecie – dodaje.

My jako spółka Koleje Mazowieckie wysłaliśmy do ministerstwa informację, że jesteśmy zainteresowani przystąpieniem do tego pakietu. Ale najpierw musimy poznać szczegóły, ile to będzie kosztowało, kto będzie to rozliczał i kto będzie sprzedawał bilety – stwierdza Dariusz Grajda.

Jak się dowiedzieliśmy do tej pory żadna oferta nie została Kolejom Mazowieckim przedstawiona. Ani przez ministerstwo, ani też przez PKP SA. Spółka nie została też wymieniona przez Prezesa Mamińskiego, który wspominał, że są chętni do przystąpienia do tego projektu. A zatem drugi w naszym kraju przewoźnik wydaje się być przez Grupę skutecznie pominięty. W tej sytuacji to jednak bardziej twórcom pakietu niż Kolejom Mazowieckim powinno bardziej zależeć na przystąpieniu spółki do tzw. biletu Prezesa Mamińskiego. Spokój w działaniach mazowieckiego przewoźnika wydaje się być zatem w pełni zrozumiały.

Inną kwestią jest tzw. wspólny bilet, ale ten z prawdziwego zdarzenia. Ale i tu sytuacja wcale nie jest lepsza i bardziej klarowna. Nie ma rozmów z PKP SA w kwestii wspólnego biletu – wyjaśnia Grajda. Nie jesteśmy na żadnym etapie rozmów, nie bierzemy udziału w pracach. Na razie mamy swój wspólny bilet, bilet przewoźników samorządowych. Był on pewną determinantą przyśpieszenia prac w Grupie PKP. Uważam, że wspólnego biletu nigdy nie będzie bez kolei samorządowych. To trzeba sobie jasno powiedzieć – stwierdza.

Spółki samorządowe są natomiast otwarte na współpracę z PKP. Zapraszamy do rozmowy, do dyskusji, do wypracowania pewnych zasad współpracy. Bardzo ważnym aspektem jest ten finansowy, ale także obsługa i rozliczanie kosztów – mówi szef Związku. Pytanie o czas potrzebny do wdrożenia wspólnego biletu pozostaje natomiast bez odpowiedzi. Dziś, w związku z tym, że mamy taką jaką mamy nie będę nic deklarował. Wydaje się zatem, że droga jest jeszcze daleka – krótko oznajmia Grajda. Tym bardziej, że woli współpracy ze strony Grupy PKP jakby nie widać...Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koleje Mazowieckie
PKP SA
bilet