TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Pabianice czekają na swoje hybrydy
EPAINFO.PL - Opublikowano: 29.11.2018 13:47:30

W listopadzie do Pabianic miało zostać dostarczonych osiem nowych autobusów hybrydowych marki Solaris.

Jak informuje portal epainfo.pl - wbrew zapowiedziom, że w listopadzie do Pabianic będzie dostarczonych osiem nowych autobusów hybrydowych, tak się nie stanie.

Dwa pojazdy przyjadą prawdopodobnie pod koniec bieżącego tygodnia. A kolejne?

– Wykonawca zadeklarował wstępnie, że w styczniu, aczkolwiek możliwe, że nastąpi to wcześniej. Te, które otrzymamy lada dzień też miały być później, gdyż do 20 grudnia, a okazało się firma zdąży z nimi jeszcze w tym miesiącu – wyjaśnia Marcin Chmielewski, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury technicznej i komunikacji w Urzędzie Miejskim.

Niewywiązanie się w czasie z dostawą oznacza dla producenta przewidziane w umowie kary. Za każdy dzień opóźnienia wynosi ona 4 tysiące złotych – od jednego autobusu. Jeśli firma dostarczy je dopiero po Nowym Roku, będzie musiała zapłacić miastu ponad 1 milion złotych.

Pabianice kupią od niej finalnie osiemnaście Solarisów. Na razie są dwa. Po tym, jak pojawi się kolejnych osiem, do wyprodukowania pozostanie jeszcze osiem następnych. Termin ich dostawy upływa w maju.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
hybryda
Solaris
MZK Pabianice
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.