TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Owsiak: Polska kolej to wiadro wstydu
InfoRail.pl - Opublikowano: 12.06.2019 11:40:32 1 komentarz
Owsiak: Polska kolej to wiadro wstydu (źródło: FB/Jurek Owsiak)

Nie dość, że nie damy Wam pociągów dodatkowych, to jeszcze zrobimy wszystko, aby dalekobieżne pociągi rejsowe spółki Intercity ominęły Kostrzyn. Chodzi o to, aby nie narażać, broń Boże, pasażerów na spotkanie z uczestnikami Pol'and'Rock Festival – napisał na swoim Facebooku Jerzy Owsiak.

Nie dość, że nie damy Wam pociągów dodatkowych, to jeszcze zrobimy wszystko, aby dalekobieżne pociągi rejsowe spółki Intercity ominęły Kostrzyn. Chodzi o to, aby nie narażać, broń Boże, pasażerów na spotkanie z uczestnikami Pol'and'Rock Festival – napisał na swoim Facebooku Jerzy Owsiak.

To reakcja na artykuł, jaki zamieszczony został na łamach oko.press. Wynika z niego, że nie tylko Przewozy Regionalne nie uruchomią dodatkowych pociągów na festiwal Pol'and'Rock, ale także PKP Intercity nie dowiozą do Kostrzyna, bo pociągi w tym czasie pojadą objazdami. Swoje trasy ma zmienić 18 składów!

W pierwszej chwili myślałem, że to fake news, że ktoś po prostu próbuje dolać paliwa do ognia absurdu, który już zapłonął ze strony Przewozów Regionalnych – komentuje Jurek Owsiak. Największy festiwal w Polsce! Jeden z największych w Europie i na świecie! Festiwal, który w ocenie służb takich jak policja czy straż pożarna od lat uzyskuje najwyższe notowania w dziedzinie zabezpieczenia! Festiwal, który jest wizytówką Polski m.in. w ocenie Polskiej Organizacji Turystycznej. Festiwal, który zebrał niezliczoną ilość nagród, a przede wszystkim szacunek publiczności. Festiwal nie tylko muzyczny, ale także edukacyjny i jedyny, który w swoim haśle ma słowa "Stop przemocy! Stop narkotykom!". Otóż uczestnicy tego Festiwalu przez firmę państwową, a więc naszą, wspólną, mają zostać ukarani. Ukarani samowolnie, ukarani bez podania przyczyn, dyktatorsko, a przede wszystkim, moim zdaniem, z pogwałceniem prawa nas, konsumentów, oraz praw konstytucyjnych nas, obywateli tego kraju – pisze Jurek Owsiak.

I dalej apeluje do uczestników festiwalu. Jeśli to, co ukazało się w artykule Oko Press jest prawdą, to - Szanowna Festiwalowa Publiczności - apeluję do Was, abyście byli wytrwali, ale ostrożni. Abyście dojechali do nas autostopem, rowerami, motocyklami, samochodami, autobusami, a nawet drogą wodną, ale przede wszystkim – bezpiecznie. Abyście byli w dobrych nastrojach, by bawić się na jedynym takim festiwalu na świecie. A resztą - jeśli taka decyzja istotnie zapadnie – zajmą się prawnicy. I o każdym naszym kroku będziemy Was i media szeroko informowali. Sytuacja jest tak niewiarygodnie skandaliczna, że chcemy, aby wszyscy mieli na ten temat jak największą wiedzę.

Jednym z etapów naszego dzisiejszego konkursu były odwiedziny w Muzeum Kolejnictwa. Mieści się ono na ternie byłego dworca Warszawa Główna, przy Placu Zawiszy. Muzeum pokazuje czasy świetności kolei, tej przedwojennej i tej z PRL. Dzisiaj polska kolej to po prostu wiadro wstydu – kończy Owsiak.

Z artykułu, który ukazał się w oko.press nie wynika dlaczego PKP Intercity podjęły taką decyzję. Nie mniej jednak dowiadujemy się, że rzeczniczka PKP Intercity Katarzyna Grzduk nie podważyła prawdziwości e-maila, który udostępnił nam Czytelnik i nie zaprzeczyła, że władze PKP Intercity chcą, by ich pociągi omijały Kostrzyn w czasie festiwalu Owsiaka.

Decyzja co najmniej dziwna…Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKP Intercity
  • daarst – 12.06.2019

    Decyzja PKP ma naturalnie podłoże ideologiczne i jest zgodne z duchem tzw. "Dobrej Zmiany"...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !