TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Otokar zamyka epokę diesli w Warszawie
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.12.2018 11:00:49
Otokar zamyka epokę diesli w Warszawie; fot. Arriva

22 grudnia na ulice Warszawy wyjechał pierwszy, warszawski Otokar Vectio C. Zgodnie z planami ZTM to ostatnie nowe autobusy z silnikami diesla, jakie pojawiły się w stołecznej sieci.

22 grudnia o godzinie 3:30 z bazy przy ulicy Klementowickiej na ulice Warszawy wyjechał pierwszy, warszawski autobus Otokar Vectio C. Zgodnie z planami ZTM to ostatnie nowe autobusy z silnikami diesla, jakie pojawiły się w stołecznej sieci.

Dlatego można powiedzieć, że inauguracja najnowszego, 8-letniego kontraktu Arrivy ma znaczenie symboliczne. To jednocześnie wejście nowej marki do Warszawy, jak i zmierzch pewnej epoki, która opierała miejską komunikację na silnikach wysokoprężnych i diesla miała we krwi. Teraz - zgodnie ze strategią Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie - stołeczne Otokary są ostatnią kontraktem z autobusem z silnikami diesla. Następne autobusy mają mieć już wyłącznie napędy alternatywne: gazowy, hybrydowy lub elektryczny,

Zgodnie z planem

Warto przy okazji podkreślić terminowe rozpoczęcie warszawskiego kontraktu przez Arriva. W sobotę na warszawskie ulice wyjechało 21 szt. 9-metrowych autobusów, a po świętach będzie ich 25.

Nowe pojazdy, zgodnie z wymaganiami ZTM wyposażone zostały w liczne udogodnienia zapewniające pasażerom najwyższy standard podróżowania m.in. klimatyzacje, nowoczesny system głosowego zapowiadania przystanków, ekrany LCD z informacją pasażerską, monitoring, biletomaty, tapicerkę o warszawskim wzorze, łączność alarmową oraz najnowocześniejsze systemy lokalizacyjne.

Dokładniej o specyfikacji stołecznych Vectio C pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Umowa z firmą Arriva została podpisana w maju 2018 r. i obowiązuje do 2026 r. Poza 25 autobusami w ruchu, przewoźnik zapewni także 9 pojazdów rezerwowych. Autobusy te wyjadą na trasy linii 119, 152, 211, 227, 262 i 334.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
ZTM Warszawa
Otokar
Arriva