TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ostrołęka: Ryszard Chrostowski odwołany niezgodnie z prawem
E-OSTROLEKA.PL - Opublikowano: 27.08.2019 13:26:44

Ryszard Chrostowski został odwołany ze stanowiska prezesa MZK Ostrołęka przez Radę Nadzorczą, miało to miejsce na początku grudnia 2018 roku.

Jak informuje portal e-ostroleka.pl - były prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji Ryszard Chrostowski nie zgadza się z decyzją Rady Nadzorczej z grudnia 2018 roku o jego odwołaniu. Walczy w sądzie i - co ciekawe - pierwszą bitwę już wygrał. Sąd w Białymstoku unieważnił wspomnianą uchwałę.

Ryszard Chrostowski został odwołany ze stanowiska prezesa MZK przez Radę Nadzorczą, miało to miejsce na początku grudnia 2018 roku.

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik złożył nawet do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na narażeniu pasażerów oraz kierowców MZK sp. z o.o. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez dopuszczenie do ruchu autobusów w nagannym stanie technicznym. Okazało się jednak, że zarzuty nie znalazły potwierdzenia, śledztwo umorzono.

Teraz okazuje się, że sąd... stwierdził nieważność odwołania prezesa Chrostowskiego.

- Sąd Okręgowy w Białymstoku VII Wydział Gospodarczy w sprawie VII GC 379/18 z powództwa Ryszarda Ch. w dniu 26 lipca 2019 r. wydał wyrok, w którym ustalił nieważność uchwały nr 67/III/2018 Rady Nadzorczej Miejskiego Zakładu Komunikacji Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Ostrołęce z dnia 4 grudnia 2018 r. Orzeczenie nie jest prawomocne, wpłynęły wnioski o uzasadnienie wyroku - poinformowała nas Marzena Wojtach, Kierownik Biura Obsługi Interesanta Sądu Okręgowego w Białymstoku.

Orzeczenie jest nieprawomocne, więc Chrostowski nie wróci obecnie na stanowisko prezesa. Prawdopodobnie sprawa będzie miała swój dalszy ciąg na salach sądowych.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
personalia
MZK Ostrołęka
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.